Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Süreci Sona Erdi!

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Süreci Sona Erdi!

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Süreci Sona Erdi!
28 Mayıs 2014 Çarşamba 10:32


Sağlıkta Kalite Ve Akreditasyon Daire başkanlığı Duyurusu

06.08.2013 tarihli ve 28730 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” gereğince; teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunan kurum ve kuruluşlarda gerçekleştirilmesi gereken 2013 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri süreci, 23 Ekim 2013 tarihinde başlamış olup 30 Nisan 2014 tarihi itibarıyla sona ermiştir.
Geniş bir kurum/kuruluş portföyüne sahip olan bu dönemki değerlendirme sürecinde, kamu ve özel hastanelerin, İl Ambulans Servislerinin yanı sıra Üniversite Hastaneleri, Diş Hekimliği Fakülteleri ve Doku Tipleme Laboratuvarlarında ilk kez Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) uygulamaları değerlendirilmiştir. Böylelikle ülke genelinde 1464 kurum/kuruluşun SKS Değerlendirmesi yapılarak, büyük bir başarıya imza atılmıştır.
Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri sağlık kurum ve kuruluşlarında her bir çalışan için gelişim ve öğrenme fırsatı olmakla beraber, kurum kalite kültürünün oluşması anlamında da önemli bir süreçtir. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi bu değerlendirme döneminde de oluşan sinerji sayesinde; sağlık kurumlarında bireysel ve kurumsal bazda bilgi ve tecrübe paylaşımı oluşmuş, hasta ve çalışan güvenliği temelinde Sağlıkta Kalite Standartları uygulamalarına yönelik bilinç düzeyini artırma fırsatı doğmuştur.
Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerinin yürütülmesinde ve tamamlanmasında büyük katkıları olan; değerlendirme ekiplerine, Başkanlık çalışanlarına, İl Kalite Koordinatörlüklerine, TKHK İl Genel Sekreterliklerine, değerlendirme kapsamında olan tüm kurum ve kuruluşların yönetici ve çalışanlarına gösterdikleri üstün gayret ve özveriden dolayı teşekkür ederiz.    
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.