“sağlıkta Dönüşüm Projesi Hekimleri Görev Yapamaz Hale Getirecek“..

"HASTANE AÇIKLARININ BİZİMLE KAPATILMASINA KARŞIYIZ"

“sağlıkta Dönüşüm Projesi Hekimleri Görev Yapamaz Hale Getirecek“..
04 Aralık 2013 Çarşamba 19:05

Karaman Aile Hekimleri Derneği Başkanı ve Türk Tabipler Birliği Karaman Genel Sekreteri Dr. Alparslan Şen, sağlıkta dönüşüm projesinin hekimleri görev yapamaz hale getireceğini söyledi. Karaman’da görev yapan tüm aile hekimliği çalışanlarının İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklamasında konuşan Şen, vatandaşın mevcut durumdan memnun olduklarını, yeni uygulamanın hem kendilerine hem de vakit ayıramayacakları hastaları zor durumda bırakacağına dikkatleri çekti.

Kale alınmayan, seslerine kulak tıkanan, görmezden gelinen aile hekimlerinin sesini duyurmak için toplandıklarını belirten Şen, “Görev kargaşası yaşamaktan, ceza puanları hesabı yapmaktan, angaryalarla uğraşmaktan hastalarımızı dinleyemiyoruz. Onlara gerekli zamanı ayıramıyoruz. Özlük haklarımızın gerilemesinden, iş güvencesinden mahrum bırakılmaktan, iş yükünden ve alanımız olmadığı halde gereksiz işlerden dolayı sağlık çalışanlarımız tükenmişliğe doğru gitmekte olduğumuz için buradayız. Sağlık alanında uygulanan hatalı politikalar sonucunda ortaya çıkan her eksikli için görevlendirilmekten, dolgu malzemesi olarak kullanılmaya çalışmaktan yorulduğumuz için buradayız.” dedi. 

    "HASTANE AÇIKLARININ BİZİMLE KAPATILMASINA KARŞIYIZ"

    Sürekli hedef olarak gösterildiklerini, şiddetin her türlüsüne maruz kaldıklarını ve her kademe tarafından farklı adlar altında mobbingler uygulandığına dikkat çeken Şen, "Acil sağlık hizmetlerinde çalışan meslektaşlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi, nüfusundan fazla acil muayenesi yapılan bir ülkede gereksiz ve acil olmayanların acile başvurmalarının nedenleri ve bu yığılmanın çözümlenmesi yerine bu durumun aynen devam etmesi için eğitim, izlem gibi farklı bahanelerle zorunlu olarak nöbet yazılmasına ve hastanelerin açıklarının bizlerle kapatılmasına karşı olduğumuz için buradayız." şeklinde konuştu. 

    Alparslan Şen isteklerinin sadece aile hekimliğini aslına uygun olarak, net görev tanımları ile ve hak kaybı olmadan yürütebilmek olduğunu söyleyerek "Bu gün tam gün çalışmama düşüncemiz vardı.Ancak vatandaşın mağdur olmaması için görevlerimize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

CİHAN
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.