Sağlıkta, 2 Yıllık Okuyanlar Da Nakil İsteyebilecek

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında öğrenim durumundan dolayı nakil şartında değişiklik yapıldı.

Sağlıkta, 2 Yıllık Okuyanlar Da Nakil İsteyebilecek
04 Nisan 2015 Cumartesi 16:01

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında (Kamu Hastaneleri Kurumu, Halk Sağlığı Kurumu) çalışan memurları kapsayan atama ve nakil yönetmeliğinde, 4 Nisan 2015 tarihi itibariyle değişiklik yapıldı.

Önceki yönetmelikte, eğitim durumundan dolayı nakil isteyebilmek için sağlıkla ilgili alanda en az 4 yıllık bir eğitim aldığını belgelendirmek şartı aranıyordu.

Bu şart, 4 Nisan 2015 tarihi itibariyle, en az iki yıllık olarak değiştirilmiştir. Yani, artık sağlıkla ilgili bir alanda en az 2 yıllık bir eğitim görenler de nakil isteyebilecek. İller arası atama dönemleri Ocak ayı ile Temmuz ayıdır.

Yönetmeliğin eski hükmü

"(7) Personelin sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık lisans öğrenimi gördüğünü belgelendirmesi halinde, münhal kadro olması ve öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere yer değiştirme suretiyle atanma talebi değerlendirilir.(8) Stratejik personel hariç, çocuğu görev yaptığı il dışında bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan personel, söz konusu yerde çocuğunun yatılı öğrenim görme imkanının bulunmadığını belgelendirmesi halinde talebi doğrultusunda 5 ve 6 ncı hizmet bölgesi ile diğer hizmet bölgelerinin D ve C hizmet grubu illerine standardın ve PDC'nin uygun olması şartıyla atanabilir."

Yönetmeliğin yeni hükmü

"(2) Standardın uygun olması kaydıyla bu Yönetmeliğin puan, süre ve dönem ile ilgili hükümlerine bağlı kalmaksızın; ...
g) Sağlık ile ilgili bir alanda en az iki yıllık öğrenim gördüğünü belgelendirmesi halinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere,
bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir."

 Memurlar.Net
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.