Sağlıkçıya Saldırıda 2 Yılda 20 Ceza

2012-1013 YILINDA SONUÇLANAN DAVALAR:

Sağlıkçıya Saldırıda 2 Yılda 20 Ceza
17 Şubat 2014 Pazartesi 09:44

2012-1013 YILINDA SONUÇLANAN DAVALAR:

  Ankara Kızılcahamam Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim Sağlık Çalışanına Fiziksel Şiddet “kasten yaralama” ile İlgili açılan dava da sanığın sübut bulan yaralama suçunu işlediği sabit bulunduğundan 2 bin 240 TL adli para cezası verildi. 
- Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesinde iki Acil Tıp Teknisyeni(ATT) ve bir Ambulans Acil Bakım Teknikeri (AABT) sağlık çalışanına sözel şiddet ‘basit yaralama’ ile ilgili açılan dava da sanığın müşteki ATT sağlık çalışanına yönelik kasten yaralama suçundan 3 bin TL, diğer müşteki ATT sağlık çalışanına yönelik kasten yaralama suçundan da 3 bin TL doğrudan adli para cezası ile cezalandırıldı. 
- Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesinde hekim sağlık çalışanına sözel şiddet ‘hakaret, basit tehdit’ ile ilgili açılan davada sanığa Basit Tehdit Suçundan bin TL Adli Para Cezası verildi. 
- Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesinde hekim sağlık çalışanına sözel şiddet ‘basit tehdit’ ile ilgili açılan dava müşteki hekim sağlık çalışanı şikayetinden vazgeçtiği için düştü.
- Ankara 1.Sulh Ceza Mahkemesinde hekim sağlık çalışanına sözel şiddet ‘hakaret’ ile ilgili açılan dava da sanık 10 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. 
- Ankara 4.Sulh Ceza Mahkemesinde hekim sağlık çalışanına sözel şiddet ‘hakaret’ ile ilgili açılan dava sanığın hakaret suçundan 6 bin 80 TL Adli Para Cezası ile cezalandırıldı. Sanığa tayin olunan Adli Para Cezasının hükmün kesinleşme tarihinden itibaren 10 eşit taksitte ödenmesine ödenmemesi halinde geri kalan kısmının tamamının tahsil edileceği ve ödenmeyen Adli Para Cezasının hapse çevrileceğinin ihtarına karar verildi.
- Ankara 2.Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim Sağlık Çalışanına Sözel/Fiziksel Şiddet ‘hakaret, basit yaralama’ ile ilgili açılan dava da sanığın fiilleri suç olarak kabul edilmiş, hakaret suçundan sanığa 10 ay hapis cezası,basit yaralama suçundan 5 ay hapis cezası verildi. 
- Ankara Sincan 1.Sulh Ceza Mahkemesinde İki Hekim Sağlık Çalışanına Sözel Şiddet ‘hakaret’ ile ilgili açılan dava da sanığın mağdur hekim sağlık çalışanına hakaret ettiği anlaşıldığından 6 bin TL adli para cezası verildi. 
- Ankara Sincan 4.Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim Sağlık Çalışanına Sözel/Fiziksel Şiddet ‘hakaret, basit yaralama’ ile ilgili açılan dava hekim sağlık çalışanı şikâyetinden vazgeçtiği içir sanık hakaret suçundan beraati etti. 
- Ankara 9.Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim Sağlık Çalışanına Sözel Şiddet ‘hakaret’ ile ilgili açılan dava da sanığın Hakaret Suçundan: 3 bin 20 TL Adli Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. 
- Ankara Sincan 4.Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim Sağlık Çalışanına Sözel Şiddet ‘hakaret’ ile ilgili açılan dava da sanığın kamu görevlisine hakaret fiili suç kapsamında değerlendirilmiş ve 6 bin 80 TL Adli Para Cezasına çarptırıldı. 
- Ankara 26.Asliye Ceza Mahkemesinde Acil Tıp Teknisyeni Sürücü Sağlık Çalışanına Sözel Şiddet ‘hakaret, kamu malına zarar verme’ ile ilgili açılan dava da sanığın kamu malına zarar verme suçundan iki ay on beş gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Diğer sanık, hakaret suçundan iki ay on beş gün hapis cezası ile cezalandırıldı. 
- 19-Ankara 2.Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim, Sağlık Çalışanına Sözel Şiddet “hakaret ve tehdit” ile ilgili açılan dava, duruşmada müşteki/sanık şikayetinden vazgeçtiği için düştü. 
- 20-Ankara 4.Sulh Ceza Mahkemesinde Hekim, Sağlık Çalışanına Sözel Şiddet “hakaret” ile ilgili açılan dava da sanığın hakaret suçundan 3 bin 520 TL.Adli Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.