Sağlıkçılara Tezsiz Yüksek Lisans

Sağlık Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanlığı

Sağlıkçılara Tezsiz Yüksek Lisans
18 Eylül 2012 Salı 11:15

 Sağlık Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanlığı ile Atılım Üniversitesi arasında imzalanan eğitimde işbirliği protokolü ile Sağlık-Sen üyeleri Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans programına öğrenci olarak kabul etmeye başlamıştır.

Sağlık-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanlığında 28 Ağustos 2012 tarihinde yapılan protokol töreninde Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu ve Sağlık-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bolatçı’nın ortak imzaları ile tamamlanan protokol töreni Sağlık-Sen üyelerinden yoğun ilgi gördü.

Protokol töreninin ardından başlayan sunumda, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr A. Mete Törüner öğrenci adaylarına programla ilgili bilgilendirici sunumda bulundu.


Şube Başkanımız Erdal Bolatçı Memur-Sen ve Sağlık- Sen'i diğer sendikalardan ayıran en önemli farkın hizmet sendikacılığı olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti;

Klasik ücret sendikacılığı anlayışı, bizim yetki dönemimizle birlikte hem çalışanların hem de insanlığın sorunlarına odaklanan hizmet sendikacılığına dönüşmüştür.Hizmet sendikacılığı anlayışı, sorunlardan nemalanarak varlığını sürdürmeyi değil, çözüm için risk almayı, bedel ödemeyi göze alan bir sendikacılıktır.Hizmet sendikacılığı anlayışı, kamu çalışanlarıyla bütünleşmiş güçlü ve etkin bir inisiyatifin adıdır. Hizmet sendikacılığı, hem çalışanların haklarını, hem emeğin niteliğini artırmayı, hem de insanlığın ve evrenin iyilik, doğruluk ve adalet üzerine inşasını hedefleyen erdemli bir yolculuğun adıdır ve Hizmet sendikacılığı, belirlediği hedefleri ve talepleri, bilimsel temellere dayandırmayı önemseyen Akademik sendikacılığın adıdır.


DİNAMİK VE YENİLİKÇİ YÖNÜMÜZLE EZBER BOZAN BİR SENDİKACILIK ORTAYA KOYUYORUZ.

Sendikacılığı çağın getirdiği değişimleri ve yenilenen ihtiyaçları öngörebilen bir noktaya taşıdık. Teşkilatımızı ve üyelerimizin sendikal ve mesleki birikimlerini geliştirmeyi temel bir politika haline getirdik. Yayınlarımızla, eğitim faaliyetleri ile, ar-ge faaliyetlerimizle değişim süreçlerini takip eden değil, değişim süreçlerine yön vermeyi hedefleyen etkili bir sendikacılık anlayışı içinde olduk. Hukuksal mücadelelerimiz, çözüme odaklanan eylemselliğimiz gün geçtikçe sendikamıza olan ilgiyi artırdı. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları bizim sendikal anlayışımızı sahiplendi ve bizi hizmet kolumuzdaki diğer 16 sendikanın toplam üye sayısından daha büyük bir sendika haline getirdi.


DEĞİŞİME İNANIYORUZ. TÜRKİYE’Yİ İYİ OKUDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ. BU YÜZDEN ÇALIŞANLARIN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ

Çünkü yenilenen Türkiye’nin bilime ve bilgiye ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Yüksek Lisans programları ise eğitim faaliyetlerimiz içinde gün geçtikçe daha çok ilgi çeken ve talep edilen hizmetlerimizden oldu. Bu güne kadar Ankara ’mız da çoğu arkadaşımızın Yüksek Lisans mezunu olmasını sağladık bundan sonrada sağlamaya devam edeceğiz. Sendikamızın eğitim alanındaki bu başarısını gelecekte yeni alanlar açarak sürdürecektir

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.