Sağlıkçılar Şamar Oğlana Döndü

TÜRK SAĞLIK SEN

Sağlıkçılar Şamar Oğlana Döndü
26 Kasım 2011 Cumartesi 18:19

 SAĞLIK ÇALIŞANLARI ŞAMAR OĞLANI OLDU!!!
Gaziantep Merkez Şehit Kamil İlçesi 11 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktor A.Y. 'ın görevi başında saldırıya uğrayarak darp edilmesi nedeniyle; Gaziantep Şube Başkanımız Kemal Kazak, bir basın açıklaması düzenledi. Kazak şu ifadelere yer verdi:

Değerli Basın Mensupları;

AKP iktidarı ve Sağlık Bakanlığının, devlet memurlarını gözden çıkarma politikaları ve popülist söylemleri neticesinde, kamu görevlilerine yapılan saldırılar her gün katlanarak artmaktadır. O sebeple, gün geçmiyor ki; bir sağlık çalışanı şiddete, saldırıya ve hakarete maruz kalmasın.

Daha birkaç gün önce 11 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan bir doktorumuz görevi başında saldırıya uğramış ve darp edilmiştir.

Buradan Bakanlık yetkililerine sesleniyorum. Ülkemizin en ücra köşelerinde her türlü meşakkat, çile ve hayati tehlikeye rağmen, sizler adına hizmet sunan, sağlık çalışanını taltif etmemiz gerekirken, ne acıdır ki; şamar oğlanına çevirdiniz. Bilinmelidir ki; bıçak kemiğe dayandı. Artık Yeter! Birazda çalışanın yanında olun.

Sayın Bakan, sağlıkta çok mesafe kat ettik diye övünebiliyorsa, unutmasın ki; bunu sağlık çalışanına borçludur.

Depremle sarsılan Van'da en çok çaba sarf eden kim? Her türlü olumsuzluğa rağmen, bir canı daha hayata bağlamak için, kendini feda eden kim? Gece gündüz demeden, hayat kurtaran kim? Her türlü övgüyü hak eden bu insanlara, hak ettikleri değerin verilmesi gerekmez mi?

O halde; sağlık çalışanını hakir görmekten vazgeçin ve sağlık çalışanının haklarının korunması için yeni bir düzenleme yapın. Yoksa kaybolan bir canın hesabını veremez ve bu vebalin altından kalkamazsınız.

Buradan kamuoyuna da seslenmek istiyorum; Unutmayınız ki; her sağlık çalışanının bir ailesi ve buna bağlı olarak sorunları vardır. Bilesiniz ki; sağlık çalışanları da sizin gibi etten ve kemikten yaratılmışlardır. Damarlarından akan kanı rengi, sizinki gibi kırmızıdır. Onlarında sosyal ihtiyaçları olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

Söyler misiniz? Ülkemizde hiç bir kamu görevlisinin bulunmadığı, en ücra köşelerinde sizlere şifa dağıtan sağlık çalışanlarından ne istersiniz? Onlar tek bir şeyi şiar edinmişlerdir: Minik bir yavruyu öksüz ve genç bir anneyi çaresiz bırakmamaktır amaçları... Bir canı daha hayata kavuşturmaktır arzuları...

O halde, belleklerinizi bir yoklayın bakalım. 40 derece ateşte yanan çocuğunuza tedavi yapan kimdir? Bir günde 150 hastaya bakmak zorunda kalan doktorunuzu bir hatırlayın... Yaralı bir vakaya yetişmek için hayatını hiçe sayan Ambulans Şoförünü hatırlayın... Kendi derdini unutup, hastalara hizmet sunan sağlık çalışanını hatırlayın...

Her meslek grubunda olduğu gibi, 300 bin çalışanın bulunduğu sağlık sektöründe de, ebetteki çürük elmalar vardır ve olacaktır da. Ancak emin olun ki, bunlar ne banka hortumlar, ne hayali ihracat yapar ne de sahte fatura düzenleyerek devletimizi dolandırır.

Peki öyleyse bu öfkeniz, bu nefretiniz niye? Herhangi bir faturayı yatırırken veya bankadan paranızı çekerken gösterdiğiniz sabrı ve hoşgörüyü istemeye bizim de hakkımız yok mu? Sizleri sağlığına kavuşturan, sağlık çalışanlarına saygı göstermek ağır mı gelir size?

Buradan şunu da hatırlatmak istiyorum. Sağlık çalışanını vatandaşın hedef tahtası haline getirerek, siyasi rant sağlamak isteyen bu anlayış devam ettiği müddetçe de, üzülerek söylüyorum ki, yapılan bu saldırılar artarak devam edecektir.

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi olarak vatandaşlarımıza ve siyasilerimize bir çağrıda bulunuyoruz. Bu gün sağlık çalışanlarını korumaz iseniz, yarın sağlığınızı koruyacak kimseyi bulamazsınız.

Hepinize saygılar sunuyorum.

Kemal Kazak
Türk Sağlık-Sen
Gaziantep Şube Başkanı
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.