Sağlıkçılar Promosyonu Tek Seferde Ve 2 Yıllığına İstedi

TSS

Sağlıkçılar Promosyonu Tek Seferde Ve 2 Yıllığına İstedi
19 Kasım 2015 Perşembe 17:53

Kandıra Devlet Hastanesinde çalışan personelin maaşlarının banka üzerinden ödenebilmesi  için Banka ile Kurum arasında yapılacak  sözleşmenin süresinin  ve personele ödenecek ekonomik değerin  ödeneceği  sürelerin belirlenmesi amacıyla  Türk Sağlık Sen tarafından  çalışanlar arasında referandum yapıldı. 

Çalışanın % 54.39 Yapılan Oylamaya Katıldı.

Kandıra Devlet Hastanesinde çalışan personelin Maaşlarının Banka üzerinden ödenmesi için  Banka ile Kurum arasında yapılacak  sözleşme çerçevesinde Personele ödenecek ekonomik    ( Promosyonun ) değerin hangi zaman dilemleri aralığı ile ödenmesi, Banka ile Kurumun kaç yıllık bir sözleşme yapılmasının belirlenmesi için Türk Sağlık Sen tarafından kurum çalışanları arasında referandum yapıldı. Referanduma çalışanlar yoğun ilgi gösterdi. 171 Personelin çalıştığı kurumda 93 çalışan oy kullandı. Diğer bir deyişle çalışanın % 54.39 yapılan oylamaya katıldı. Personelin imza karşılığı oy kullandığı sandık heyet huzurunda açılarak tutanak tutuldu. Oluşturulan heyette idareden, sendikadan ve çalışanlardan birer temsilci yer aldı.  

 

Kaç Yıllık Sözleşme Yapmasını İstersiniz

Oy pusulasında iki soru yer aldı.

1- Personel maaşlarının banka  üzerinden ödenmesi nedeni ile  bankanın kurum çalışanına vereceği  ekonomik değerin 

A- Tamamı  tek seferde mi,

B- 6 aylık dönemler halinde mi,

C- Aylık dönemler halinde mi verilmesini istersiniz.?

2- Personel maaşlarının banka  üzerinden ödenmesi  için kurumun banka ile kaç yıllık sözleşme yapmasını istersiniz.?

A- 1.Yıllık, B- 2.Yıllık, C- 3.Yıllık, D- 5.  Yıllıklı mı olsun? diye  soruldu.

 

Personelin % 99.6 Ödemelerinin Tek Seferde Peşin Ödenmesini İstiyor.

171 Personelin çalıştığı kurumda 93 çalışan oy kullandığı sandık da % 54.39 oylamaya katılım oldu.  Oy kullanan 93 Çalışanın 93’ü   Promosyon ödemelerinin tek seferde peşin olarak ödenmesini istiyor. Oylamaya katılanları oranlarını % lik dilimlere vurulduğunda personelin % 100’e tekamül ediyor.  İkinci soruda sorulan soruya ise oy kullanan 93 Kişinin 56’sı  Kurumla bankanın İki yıllık, bir sözleşme imzalamasını, istiyor buda % 60,21 bir orana tekamül ediyor. Oy kullanan 93 Kişinin 24 kişi Üç yıllık bir sözleşme imzalanmasını istiyor buda % 25.80 lik orana tekamül ediyor, Oy kullanan 93 Kişinin 13 kişi Bir yıllık bir sözleşme imzalanmasını istiyor buda %  13.97 lik bir orana tekamül ediyor,  

 

Uyarılar Dikkate Alınırsa İhtilaflarında Önü Kesilmiş Olur.

Referandum sonrası açıklamada bulunan Şube Başkanı Ömer Çeker; personel maaşlarının Banka üzerinden ödenmesi için banka ile kurumun yapmış olduğu sözleşme 15 Mayıs 2011 son bulmaktadır. Yapılacak sözleşmeden personelin beklentilerinin belirlenmesi, yeni sözleşmenin daha sağlıklı temellere oturtulması amacı ile kurumda çalışan personel arasında yapmış olduğumuz referandum sonuçlarını rapor halinde kurum amirine sunacağız diyen Çeker; Temennim odur ki kurumda yapmış olduğumuz referandum sonuçlarına göre bir teknik şartname hazırlanır.  Uyarılarımız  ve personelin beklentileri dikkate alınırsa ilerleyen sürede banka, kurum ve personel arasında her hangi bir sorun yaşanmaz, ihtilafların önü de kesilmiş olur dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.