Sağlıkçılar Dan İmdat Çağrısı Tükenmek Üzereyiz.

SAĞLIKÇILAR DAN İMDAT ÇAĞRISI TÜKENMEK ÜZEREYİZ.

Sağlıkçılar Dan İmdat Çağrısı Tükenmek Üzereyiz.
24 Kasım 2014 Pazartesi 12:21

 SAĞLIKÇILAR DAN İMDAT ÇAĞRISI TÜKENMEK ÜZEREYİZ.


T.C.Sağlık Bakanlığı Karabük Devlet Hastanesi ve Karabük Üniversitesi ile ortak kullanım amacıyla Afiliyasyon imzalanarak Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak İlimizde ve civarında bulunan illerdeki halka daha iyi hizmet verebilmek için 3. basamak hastane şeklinde hizmet vermektedir. Sağlık alanında gerek Bakanlığımızın gerekse Hükümetimizin Sağlıkta yaptığı bir çok yatırımları takdirle karşılamaktayız. Bununla birlikte çalışan arkadaşlarımızın iş yükü fazlaca artmış olup hasta memnuniyeti ve sıfır hata ile hizmet veren sürekli stres altında olan meslek grubumuzun özlük haklarının iyileştirilmesi gerekirken her geçen gün daha da kayıplara neden olmaktadır.

 

Özellikle Ekim ayı döner sermayesindeki düşüş çalışan arkadaşlarımızın iş yükü artarken motive edilmeleri gerekirken  gerek hastane performans puanı gerekse vergi dilimi ve de gerekse hastane borçları gibi nedenlerle ek ödemelerindeki düşüş personelin daha da motivasyonunu düşürmekte olup,çalışma azimlerinin ve şevklerinin azalmasına neden olmuştur.Bunun yanında Tıp Fakültesi öğrencilerinin olmaması nedeniyle hastanemizde ki Hemşire ve diğer Sağlık çalışanlarının Asistan gibi çalıştırılmaları,birbirinden farklı yönetim olan iki kurumun tek çatı altında gerekli yönetmelik ve genelgeler çıkarılmadan yönetilmesi gibi nedenlerde iş yükü ve mötivasyon kaybına bir faktördür.

 

Çalışan arkadaşlarımızın sıfır hata ile işlerini yapması gerekirken yok Elektrik parası yok kredi kartı aidatı yok çocuğunun servis parası gibi düşünceler akıllarında olmaması gerekirken maalasef birde artan fazlaca iş yükünün yanında bunları düşünüp çıkmaza giren bir çok arkadaşlarımız maalesef çağımızın vebası olan “Tükenmişlik Sendromu”ile boğuşmakta olup birde Şifa bulmak için hastaneye başvuran hastalara sabırla ve güleryüzle hizmet vermelerini beklemekte haksızlık değilmidir.

 

Sağlık Sen olarak  bir an önce T.C.Sağlık Bakanlığımızdan Döner Sermayelerin bir an önce Maaşlarımıza katılıp Emekliliğe yansıtılmasını,çalışanların Döner sermayelerindeki farklılıkların kaldırılmasını,Maaşlarımızın ve Özlük haklarımızın iyileştirilmesini,Çalışma ortamlarımızın daha güvenli ve rahat olmasını,Hastanelerin birer Ticarethane gibi düşünülmemesi,Hasta memnuniyeti yanında çalışan memnuniyetininde göz önüne alınmasını  çalışma barışı için ve çalışanlar olarak daha iyi hizmet güleryüzle hastalara şifa dağıtmak için  çözüm bulmasını istiyoruz.

 

Sivil toplum örğütü olarak üzerimize düşen her şeye hazır olduğumuzu belirterek amacımızın bağcıyı dövmek değil bunun yerine tüm sağlık çalışanları olarak üzüm yemek olduğunu bir defa daha tekrarlıyoruz.

 

 

 

                                                                                              Selçuk TAŞYAPAR

                                                                                   Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.