Sağlıkçılar Bugün Grevde...

Sağlıkçılar Bugün Grevde...

Sağlıkçılar Bugün Grevde...
22 Kasım 2011 Salı 09:26

 İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, asistan ve uzman hekimler ve öğrencileri ile sağlık çalışanları, grevin adına "Tıp eğitimi ve sağlıktaki yıkıma karşı GÖREVde olacağız" diyor.

Dün Türk Tabipler Birliği'nin internet sitesinden de grevle ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Tıp fakülteleri işlevlerini yapamaz duruma getiriliyor, tıp öğrencilerinin ve asistan hekimlerin eğitim almaları engelleniyor. Öğretim üyeleri eğitim veremez, araştırma yapamaz, sağlık hizmeti sunamaz duruma geliyor. Öğretim üyeleri sözleşmeli çalışma sistemine geçmeye zorlanıyor. Sağlık çalışanlarına düşük ücretlerle, güvencesiz olarak sözleşmeli şartı getiriliyor" denildi.

Hekimler, bu açıklamada isteklerini şu şekilde dile getirdiler: "Biz eğitim ve bilimsel araştırmanın yapılabildiği, hasta bakım hizmetlerinin yeterli süre ayrılarak nitelikli düzeyde sunulabildiği, özlük haklarımızın tanındığı ve emeğimizin karşılığının çalışma barışımız bozmadan maaş olarak ödendiği, iş güvencesi ve akademik özgürlüğün olduğu, meslek örgütlerinin işlevsiz bırakılmadığı, "tabipliğin kamu ve kişi yararına uygulanıp geliştirilmesinin sağlandığı" bir ortamda çalışmak istiyoruz"

İKİ FAKÜLTENİN BAHÇESİNDE ÇADIR
stanbul Tabip Odası ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube temsilcileri de İstanbul ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bahçelerinde kurulan GÖREV çadırıyla, imza toplayıp, grev çağrısı yaptılar. Bu çadırlar aracılığıyla 20 bin imza toplandığı bildirildi.

BUGÜN NE YAPACAKLAR?
Saat 9.00’dan başlayarak İstanbul Tıp ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinde kurulan GöREV çadırının önünde toplanılacak. Sonrasında saat 10.00’da İstanbul Tıp ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinden yürüyüşe başlayarak 10.30'da Fındıkzade'de bir araya gelme ve ardından toplu olarak İstanbul Tıp Fakültesi'ne doğru yürüyüşe geçilecek. En son saat 12.00’de İstanbul Tıp Fakültesi’nde GöREV çadırının önünde basın açıklaması yapılacak.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.