Sağlık-sen'den Üyelere Teşekkür Açıklaması..

SAĞLIK-SEN'den ÜYELERE TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI..

Sağlık-sen'den Üyelere Teşekkür Açıklaması..
16 Nisan 2013 Salı 11:22

Değerli Sağlık-Sen Üyeleri,
Aralık ayı itibariyle 2700 kişiyle başladığımız erdemliler hareketi olan bu kutlu davada yolumuza Nisan 15 de 3668 üyeyle devam ediyoruz. Bu süreçte başta desteğini hiç esirgemeyen Genel Merkez Yönetimine, her türlü fedakarlığı gösteren İl Yönetimine, İlçe Temsilcilerimize, İşyeri Temsilcilerimize, Kadın Kolları Üyelerimize ve siz çok değerli üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum.
Sizlerinde takip ettiği gibi üç aylık süreçte birlikte yaptığımız sendikal faaliyetlerden bir kaçını kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. Yönetime geldiğimiz günden beri Sağlık-Sen’in üyeleriyle bir sendika olması için gayret gösterdik, aidiyet duygusu kazandırmaya çalıştık. Kişilere bağlı sendikacılıktan ziyade ilkelere bağlı bir sendikacılık geliştirme yolunda hareket ettik. Her üyenin bir temsilci bir yönetici bir şube başkanından farkının olmadığını ulaşabildiğimiz her üyemize anlattık ve üyelerimiz bu bilinçle hareket etmesini sağladık. Bu bağlamda üyelerimizden mesajlarla üye sayımızın artırılması konusunda destek isteyip bu sendikanın asli unsurunun üyeler olduğunu bir kez daha gösterdik. Üyelerimizin mutluluklarını, sevinçlerini paylaşıp, kederlerini ve üzüntülerini birlikte yaşayarak sendikalarının her daim yanlarında olduğunu hissettirdik. Yönetime geldiğimizin ilk günlerinde her üyemize elden ulaşacak şekilde bir mektup yazıp ticari bir kuruluşla üyelerimiz için görüşüp aldığımız indirim çekiyle gönderdik. Şu anda yaklaşık 100 e yakın şirketle görüşüp üyelerimize ekonomik katkı sağlayacak şekilde sözleşmeler yapıyoruz. Üyelerimizin her zaman maddi manevi yanlarında olmaya çalışıyoruz.
Değerli üyelerimiz, temsilciliği olmayan dört ilçeyle birlikte her ilçede temsilcilikler oluşturduk. Her hastanede aktif temsilcilikler oluşturduk. Bu temsilcilerimize Kocaeli de ilk defa yapılan sendikal ve iletişim eğitimi verdirdik. Üyelerimizle il yönetimi arasında iletişim ağı kurma ve sendikaya üyelerimize anlatma noktasında artık eğitimli bir temsilci ağı oluşturduk. İl yönetimiyle temsilcilerle, delegelerle bir aile olma yolunda tanışma toplantıları yaptık. Bu toplantılarla çok büyük bir sinerji yakaladık. Bu enerji ve tempo ile üç aylık süreçte Sağlık-Sen’i anlatmadık yer bırakmadık. En ücra köşedeki üyelerimizden tutunda Merkezdeki üyelere kadar ulaşma noktasında her kuruma en az bir kere olmak üzere bazı kurumlara beş altı kez ziyaretlerde bulunduk.
Son olarak birlikte devam ettiğimiz yolda yapacak çok işimiz var. Üyelerimizin bizimle her zaman iletişimde olarak bizleri doğru adımlar atma yolunda yönlendirmelerin bekliyoruz. Kurumalarda amatör ruhla şube olarak profesyonel bir yönetim sağlıkta ve sosyal hizmette projeler üreten güçlü bir Kocaeli Şubesi istiyoruz. Sağlık-Sen hepimizin…

          Dt. Kerem ÖZGÜLER
Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.