Sağlık-sen’den Kocaeli Şube Başkanı Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkası Makamında Ziyaret Etti..

SAĞLIK-SEN’den KOCAELİ ŞUBE BAŞKANI SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI AGAH KAFKASI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ..

Sağlık-sen’den Kocaeli Şube Başkanı Sağlık Bakan   Yardımcısı Agah Kafkası Makamında Ziyaret Etti..
29 Temmuz 2013 Pazartesi 16:04

Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu olarak, Toplu Sözleşme Süreci’nindeğerlendirilmesi için iftar programında buluştu. Ankara’da yapılan toplantıya, SağlıkSen Kocaeli Şube Başkanımız Dt. Kerem ÖZGÜLER, Genel Merkez Yönetim Kurulu, şube başkanlarının yanı sıra, Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh KAFKAS, Prof. Dr. Vedat BİLGİN, Doç. Dr. Erdinç YAZICI da katıldı.
Toplu sözleşmeden, güncel konulara kadar değerlendirmelerde bulunulan toplantıda, Sağlık-Sen ve Memur-Sen’in sendikal misyon ve vizyonuna da yönelik açıklamalarda yapıldı.
Toplu sözleşmeye, teşkilatın görüş ve önerilerini de dikkate alınarak taleplerin oluşturulmasıyla hazırlan toplantıyı değerlendiren Şube Başkanımız Dt. Kerem ÖZGÜLER, 1 Ağustos’tan itibaren de taleplerin kazanıma dönüşmesi için SAĞLIKSEN olarak mücadele edeceğiz dedi. Sözleşmeli personele kadro verilmesinin şimdiye kadar öncelikli taleplerimiz içinde yer aldığını ifade eden ÖZGÜLER, “Çok şükür ki, bu talebimiz ısrarlı takip ve gündeme getirmemiz sayesinde büyük oranda karşılandı. Kadro alamayan 4/C, vekil ebe-hemşire ve kamu çalışanı olmayan aile sağlığı 
çalışanları için de mücadelemiz devam edecektir. Toplu sözleşmenin genel konularını MEMUR-SEN konfederasyonumuz yürütecek. Biz ise hizmet kolu toplu sözleşmesini yapacağız. 
Öncelikli taleplerimiz; Ek ödemelerin artırılması, emekliliğe yansıtılması, vergi adaletsizliğinin  giderilmesi, nöbet ücretlerinin artırılması, yıpranma payının verilmesi, çalışanların ek göstergelerinin artırılması, araştırmacıların mağduriyetlerinin giderilmesi, görevde yükselme sınavı sonucunda 70 puan ve üzeri alan 2 bin 351 kişinin VHKİ kadrolarına atamalarının yapılması, aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarının yıllık izinde ücretlerinin kesilmemesi, üniversite hastaneleri ile Adli Tıp Kurumundaki hekimlere garanti gelir ödenmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görevli kadro karşılığı sözleşmeli öğretmenlere, diğer öğretmenlere olduğu gibi öğretim yılına hazırlık 
ödeneği verilmesi ve kadro alamayan diğer sözleşmelilerin kadroya alınmasıdır.
BAKAN YARDIMCIMIZ AGÂH KAFKAS’ı MAKAMINDA ZİYARET ETTİK…
Toplu Sözleşme görüşmeleri sonrası Sağlık Bakan Yardımcımız Agah KAFKAS’ı makamında ziyaret eden Şube Başkanımız Dt. Kerem ÖZGÜLER, sağlık çalışanlarının Kocaeli’ deki isteklerini Bakan Yardımcısı KAFKAS’a ileterek, ilimizde hizmet eden sağlık çalışanlarına ve Sağlık-Sen ailesine verdiği destekler için teşekkür etti.
Türkiye de sendikal yaşamın kan kaybettiği bir dönemde, SAĞLIK-SEN’ in başarısının önemine dikkat çeken Agâh KAFKAS, dünyada üye sayısını muhafaza edenlerin başarılı sayılırken, Türkiye’de üye sayısının her yıl artmasının önemli olduğunu ifade etti. Sağlık camiasında büyük bir aile olan SAĞLIK-SEN’ in, Kocaeli’ deki hizmetlerin yakın takipçisi olarak, çalışmalarınızda başarılar diliyorum şeklinde konuşan Bakan Yardımcımız Agah KAFKAS’a bizleri makamında ağırlama nezaketi
gösterdikleri için teşekkür ediyoruz…
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.