Sağlık Sen’den Ankara Çıkartması

İzmir Sağlık Sen’den Ankara çıkartması

Sağlık Sen’den Ankara Çıkartması
03 Kasım 2014 Pazartesi 15:01

Sağlık Sen İzmir Şubesi Sendikası yönetimi, Ankara’ya giderek AK Parti İzmir Milletvekilleri ile kentin sağlık sorunlarını görüştü. Sendika Başkanı Op.Dr. Recep Atçı başkanlığındaki heyet, AK Parti Milletvekilleri Hamza Dağ, Aydın Şengül, Ali Aşlık’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Atçı, “Milletvekillerimizle İzmir’deki genel sağlığın gidişatını ve sağlık çalışanlarının sorunlarını konuştuk” dedi.

Sağlık Sen İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr. Recep Atçı ve sendika yöneticileri, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Heyet mecliste AK Parti İzmir Milletvekilleri, Hamza Dağ, Aydın Şengül, Ali Aşlık ve Sağlık Sen eski Genel Başkanı, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mahmut Kaçar’ı ziyaret etti. Dr. Atçı ve beraberindeki yönetim İzmir’in sağlık sorunlarını ve sendika faaliyetleri hakkında milletvekillerine bilgi verdi. Milletvekilleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Dr. Atçı, “İzmir Milletvekillerimizle İzmir’deki genel sağlığın gidişatı, memnuniyet durumunu konuştuk” dedi.

“Milletvekilleri hastanelerdeki Taşımalı Yemek Sistemi’ni şaşkınlıkla karşıladı”

Milletvekillerine İzmir’deki İzmir’deki hastanelerde uygulanan ve sağlık çalışanları ile hastaları mağdur eden Taşımalı Yemek Sistemi’ni anlattıklarını belirten Atçı, “Milletvekillerimiz Taşımalı Yemek Sistemi’ndeki sıkıntılarını şaşkınlıkla karşıladılar. Milletvekillerimize Tepecik’te yapılan bir yemeğin kazanlar içerisinde Kemalpaşa ve çevredeki hastanelere taşındığını, yemeklerin kalitesiz ve lezzetsiz olduğunu anlattık. Neticede yoğun bir tempoda çalışan sağlık çalışanlarımız lezzetsiz bir yemek nedeniyle motivasyonu bozuluyor. Bu motivasyonsuzluk da hastaya verilen hizmete ister istemez yansıyor” dedi.

“İzmir sağlık memnuniyetinde alt sıralarda, bunun irdelenmesi lazım”

İzmir’deki sağlık sorunlarının çözülmesi anlamında yapılacak çok iş olduğunu belirten Atçı, “İzmir’de yapılması gereken çok şey var. Bu konuda milletvekillerimizle de hemfikiriz. İzmir’e ciddi sağlık yatırımlarının yapılması, mevcutlarının ise yenilenmesi, kalite ve konforunun artırılması gerekiyor. Fedekarca çalışan sağlık çalışanlarımızın da sayılarının artırılması gerekiyor. Kentimiz son yapılan Sağlık Memnuniyeti Anketi’nde İzmir alt sıralarda çıktı. Bu sonucun irdelenmesi lazım” diye konuştu.

“Sağlık yöneticilerinin bir kısmı hastanelerine hakim değil”

İzmir’de yeni bir sağlık yönetimi oluşturulması gerektiğini ifade eden Atçı, şunları söyledi: “Kentin sağlık yatırımları ve yapılacak projelerin çoğu İzmir’deki sağlık yöneticileri tarafından hayata geçirilmesi gerekiyordu. Ne yazık ki bu konuda ciddi bir eksiklik var. İzmir’in sağlık yönetiminde bir başarısızlık var. Bunu kabul etmek lazım. İzmir’deki bir kısım sağlık yöneticisi hastanelerine hakim değil. Yönetici sabah odasına giriyor, akşam çıkıyor. Hastaneye bir katkısı yok. Bu yöneticilerin görevden alınması gerektiğini düşünüyoruz. Değerli milletvekillerimiz de konuşmalarımız İzmir’deki sağlık alanında ciddi değişikliklerin yapılması gerektiğini ifade ettiler”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.