Sağlık-sen’de Delege Seçimi Yapıldı

SAĞLIK-SEN ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI ABDULBAKİ TEKİN: “DELEGE SEÇİMLERİMİZİ BÜYÜK BİR DEMOKRATİK OLGUNLUK VE ŞEFFAFLIK İÇİNDE TAMAMLADIK”

Sağlık-sen’de Delege Seçimi Yapıldı
01 Eylül 2014 Pazartesi 08:41

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir  Şubesi’nde 4. Olağan kongre öncesi delege seçimleri 18-28 Ağustos tarihleri arasında yapıldı.

Sağlık-Sen’in örgütlü olduğu tüm kurumlarda ,ilçelerde sandıklar kuruldu. Üyeler, oluşturulan sandık kurullarının önünde paravan arkasına geçerek kapalı zarf usulü oy verdi.

Sağlık-Sen Eskişehir  Şube Başkanı  Abdulbaki Tekin,   delege seçimine ilişkin yaptığı değerlendirmede 4. Olağan Kongrede şube başkanını seçecek delege yapısının büyük bir demokratik olgunluk içinde şekillendiğini söyledi.

 Sağlık-Sen camiasının Eskişehir’de daha önce görmediği bir şeffaflık içinde yapılan delege seçimlerinin üyelerin yoğun katılımı ile yaklaşık 2500 kişinin katılımıyla gerçekleştiğini ifade eden  Tekin,  delege seçimi yapılacağına ilişkin duyuruların Eskişehir’de örgütlü oldukları tüm kurumlara daha önceden asıldığını, seçimin ne zaman, nerede ve hangi saatte yapılacağının herkesin görebileceği şekilde ilan edildiğini ,üyelere mesaj çekildiğini kaydetti.

 Seçim sonuçlarının da herkesin gözü önünde ilgili sandık kurullarınca tutanaklarla kayıt altına alındığını belirten Tekin, tamamlanan delege seçimlerinin bütün sivil toplum kuruluşlarına örnek olacak nitelikte gerçekleştiğine işaret etti.

 Tekin, “Seçimlere üyelerimizin oldukça yüksek oranda katılımı bizleri sevindirdi. Tüm Sağlık-Sen camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Daha önceki delege yapısında birçok hastane ve kurumda delege bulunmuyordu. Son seçimle birlikte tüm kurumları temsil eden sağlıklı bir delege yapısı oluştu” diye konuştu.

Tekin, Genç ve yetenekli yeni ekibimle Başkanlık seçimlerinden sonra yapacağız ilk iş Şubemize ait hizmet binası satın almak olacağını  söyledi. Hizmetlerden birisi çalışan memnuniyetinin en üst noktaya taşınmasıdır. Sağlık çalışanlarının kendi mesleklerine dair beklentileri, şikayetleri, sosyal ve sendikal hayata uyum dereceleri, çalışma koşulları ve mesleklerine bilimsel yaklaşımlarının saptanması amacı ile sağlık çalışanlarıyla yüz yüze görüşülerek çalışan memnuniyetini en üst noktaya taşıyacağız. Sağlık çalışanlarımızın çalışma koşulları iyi olacak ki verilen hizmetin kalitesi de yüksek olacaktır. Herkes tarafından bilmelidir ki, hasta memnuniyetini en üst noktaya taşımak isteyen kuruluşlar çalışan memnuniyetini en üst noktaya çıkartmak zorundadır”dedi.

Tekin, Bugüne gelene kadar çok badireler atlattık. Yaşadığımız her süreç bizim sendikacılığı daha iyi kavramamıza neden oldu.1 Temmuz 2012’deri başkan olarak görev yaptığını 2300 olan üye sayısını 3500 çıkarttıklarını söyleyen Tekin, Makama ve Mevkiye değil hizmete önem verdiğini belirterek, kendisinin de yeniden aday olduğunu söyledi. Tekin, seçimlerin sağlık camiasına hayırlı olmasını diledi. Abdulbaki Tekin Şube Başkanı. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.