Sağlık Sen: Hastane Yöneticisi Görevden Alın

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Abdulkadir Bozan’dan, üyelerine karşı tavır aldığı ve hastanelerde yaşanan sıkıntıları ile hastanelerin geriye gittiği iddiasıyla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr.Talat Küçük’e sert tepki gösterdi.

Sağlık Sen: Hastane Yöneticisi Görevden Alın
26 Haziran 2014 Perşembe 21:49

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr.Talat Küçük’ün, son günlerde Sağlık-Sen Adıyaman Şube üyelerine yönelik gerçekleştirdiği tavır, hakaret ve sendika temsilcilerine yönelik tehdit, baskı ve mobing uyguladığını öne süren Sağlık-Sen Adıyaman Şube Abdulkadir Bozan, “ Göreve başlamasından itibaren her ortam ve fırsatta dolaylı dolaysız sendikamızın kurumsal kimliğine, yönetim kurulu üyelerimize ve sendikamız işyeri temsilcilerine her vesile ile hasmane tavrını sergilemiş, bazı döner sermaye toplantılarında sendika ismi vermeden açıkça sendikamıza hakaretlerde bulunmuş, idarecilik ve insani üslubuna yakışmayan tarzda söz ve ifadelerde bulunmuştur” dedi.
“HASTANELERDE ÖZEL VE TAMAMEN KEYFİ İŞ VE İŞLEMLER YAPMAKTADIR”
Hastanesi Yöneticiliğinin yanı sıra sendikacılığa da soyunduğunu ifade eden Bozan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ayrıca yine bu paşamızın son zamanlarda, üstün idari becerisini(!) sendikacılığa da aktarmak istediğini görüyoruz. Sendikamızın iç işlerine karışmaya çalışmakta, sendika yönetimini ve işyeri temsilcilerini her platformda kötüleyerek karşı çalışmalarda bulunmaktadır. Tüm hastanelerde çalışanlarımızı sudan sebeplerle toplayarak bu güya resmi toplantıları, bir karşı sendika çalışması şeklinde yaparak sendikamız aleyhine söz ve ifadeler sarfetmekte, farklı kişiler öne çıkararak bunların istek ve taleplerine göre özel ve tamamen keyfi iş ve işlemler yapmaktadır. Hastanede yönetiminde tüm beceriksizliğini ve acizliğini ispatlayan, 1 buçuk yılda hastanelerimizi bu noktaya getiren ve bu anlamda sınıfta kalan Paşamızı, sendikacılığa aşırı merakını da gidermesi için, yapacaksa eğer kavuğunu ve cübbesini çıkararak sendikacılık yapmasını tavsiye ediyoruz. Kayıt dışı sendikacılık olmaz”
“DR.TALAT KÜÇÜK ACİLEN GÖREVDEN ALINMASI GEREKİR”
Paşalığa devam eden, çağımızda nesli tükenmiş olan bir idari mantığa sahip olduğunu ileri süren Bozan, “Yöneticilik, etik ilkeler ve 4688 sayılı Sendikalar Kanununa aykırı hareket eden Dr.Talat Küçük’ün, derhal gerekli idari işlemlerin başlatılıp, acilen görevden alınması gerekir, bu konuda yetkilileri göreve çağırıyoruz. Böyle idari becerisi olmayan, çalışanlar arasında ayrımcılık yapan, mobing uygulayan ve sendika düşmanı bir kişinin nasıl bugüne kadar görevde kaldığı gerçekten büyük bir merak konusudur. Buna destek veren siyasiler varsa, açık söylüyoruz, memleketimize ve tüm Adıyaman halkına ihanet içerisindeler ve bu duruma göz yummak ortak olmak demektir. Sendikamız tüm yanlışlara, kanunsuzluklara ve usulsüzlüklere dur diyecek, hiç bir sağlık çalışanının mağdur edilmesine izin vermeyecektir”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.