Sağlık Sen, Döner Sermayede Artış İstiyor

Sağlık SEN, Döner Sermayede Artış İstiyor

Sağlık Sen, Döner Sermayede Artış İstiyor
29 Aralık 2014 Pazartesi 15:20

 GENİŞLETİLMİŞ BÖLGE DİVAN TOPLANTIMIZ DİYARBAKIR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyarbakır Bölge Divan Toplantımız, Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Mutlu Kaya ve Abdülaziz Aslan’ın yanı sıra Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Elazığ Üniversite Şubesi, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van ve Kahramanmaraş Şube Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, temsilciler ve çok sayıda üyemizin katılımı ile yapıldı.

2015 YILI EK ÖDEMELERİN EMEKLİLİĞE YANSITILDIĞI YIL OLSUN

Divan Toplantısı’nın açılışında konuşan Genel Başkanımız Metin Memiş, gündemdeki konulara yönelik değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız Metin Memiş, sağlık çalışanlarının ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmamasının büyük bir kayıp ve eksiklik olduğunu kaydetti. Memiş, “Gerçek maaşları çok düşük olan sağlık çalışanlarının maaşları, 666 Sayılı KHK ile getirilen ek ödemeyle iyileştirilmeye çalışılıyor. Ancak verilen bu ek ödemeler emekliliğe yansıtılmıyor. Emekli olduklarında aldıkları toplam para yerine, sade maaşları üzerinden işlem görüyorlar. Ayrıca mevcut alınan sabit ücretlerin 2015 yılında 666 sayılı KHK’ya göre ödenen sabit ek ödemelerin kat sayılarının 20 puan artırılması konusunda mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Lisans tamamlama konusunda gerekli yasal düzenlemenin yapıldığını hatırlatan Memiş, YÖK ve Sağlık Bakanlığı ile görüştüklerini, sağlık çalışanlarının lisans tamamlama beklentisini en kısa sürede karşılayacaklarını kaydetti.

Yıpranma payı konusunda da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile sürekli görüşme halinde olduklarını da ifade eden Memiş, “Geçtiğimiz günlerde bir çalıştay düzenleyerek konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. Konunun çalışandan bürokrasiye kadar tüm taraflarını buluşturduk ve önerilerimizi hazırladık. Çıkan sonucu ilgili bakanlıklara sunduk. Bütün sağlık çalışanları yıpranma payından faydalanma hakkı elde edene kadar mücadelemiz ve çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu.

GELECEĞİMİZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HİZMET SENDİKACILIĞI İLE HAREKET ETTİK

Çocukların geleceklerinden endişe duymamak, güçlü bir Türkiye adına hizmet sendikacılığı ile hareket ettiklerini söyleyen Memiş, “Bu anlayışla her seferinde söylediğimiz gibi yine söyleyeceğiz. Ülkenin geleceğine darbe vurmak isteyen çetelere karşı da mücadele zihniyete karşı ortak akıl mitingleri ile meydanlara millet adına indik.” dedi.

Referandum sürecinde darbecilerin yargılanması ve darbe anayasasının kalıntılarını temizlemek için ‘evet’ dediğimiz söyleyen Genel Başkanımız Memiş, çözüm sürecinin önemine de vurgu yaptı. Ortadoğu'da kan gölüne döndürülmüş ülkeler üzerinde bakarak Türkiye’nin birlik beraberlik içerisinde güçlü bir ülke olmasından başta küresel güçler ve içerimizdeki işbirlikçilerin rahatsız olduğunu belirten Memiş, “O süreçle beraber gezi eylemleriyle 3-5 ağacı bahane ettiler. Bu ülkede darbe istediler. Millet sayesinde izin verilmedi. Arkasından 17 ve 25 Aralık operasyonları ile bu ülkede yargı darbesi yapmak isteyenler oldu. Milletimizin feraseti sayesinde önlendi. Amaç bu ülkeyi bölmekti. 7-8 Ekim olaylarında Kobani'yi bahane ederek oynanan derin oyun ve senaryo ortaya konuldu. 41 can gitti. Ama şunu açık bir şekilde gördük: Bunu yapanların esas derdi Kobani veya Kürtlerin hakları falan değildi. Olay sadece Türkiye'yi bölme operasyonu ve çözüm sürecini sekteye uğratma operasyonuydu. Ne yaparlarsa yapsınlar çözüm süreci başarıya ulaşacak, bu millet birlik ve beraberlik içinde her sorunun üstesinden gelecektir” dedi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.