Sağlık-sen Adıyaman Şube Başkanlığı ''doktor’a Yapılan Şiddeti Kınıyoruz''

SAĞLIK-SEN ADIYAMAN ŞUBE BAŞKANLIĞI ''DOKTOR’A YAPILAN ŞİDDETİ KINIYORUZ''

Sağlık-sen Adıyaman Şube Başkanlığı ''doktor’a Yapılan Şiddeti Kınıyoruz''
04 Eylül 2014 Perşembe 12:49


   Sağlık Çalışanlarımıza yönelik şiddet malesef durmuyor. Sağlık çalışanlarının görevini yapmasına engel olan, moral ve motivasyonlarını bozan şiddet, sağlıkta en büyük sorun olmaya devam ediyor. Adıyaman Eğitim Araştırma Hastanesinde görevli Yard. Doç.Dr.Mehmet TEKİN, malesef yine başka bir sağlık çalışanı tarafından fiziki saldırıya uğramıştır, bunu kınıyoruz, asla kabul etmiyoruz.
 Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek-1 binasında (Kadın Doğum)Hastanesinde görev yapan ve yoğun bakımda görevli doktor arkadaşımıza, evvelki gece saat 11.00 civarında sendikal seçim ziyareti ve çalışma için hastaneye giden ve kalabalık bir grupla Yoğun bakıma giren arkadaşların orda görevli Dr.Mehmet TEKİN ile tartışması sonucunda, o gurptan bir kişinin fiziki saldırısı gerçekleşmiştir. 
Sebebi ve gerekçesi ne olursa olsun istenmeyen şiddet olayını Sağlık Çalışanların yetkili temsilcisi olarak kınıyoruz, lanetliyoruz. İnsanların hayatlarını kurtarmak için bu kadar büyük fedakarlıklarla gece gündüz demeden gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza böyle bir davranışın sergilenmesi kesinlikle yanlış ve asla olmaması ve düşünülmemesi gereken bir olaydır. Çünkü herkes bilmelidir ki, Şiddet asla bir hak değildir ve şiddet asla bir çözüm Ayrıca bu şiddet olayını gerçekleştiren kişinin bir sağlıkçı olması ve hele hele bir sendikacı adayı olması bizleri bir kez daha üzmüş ve yaralamıştır, kesinlikle olmaması gereken bir olay.
Bu bakımdan bir kez daha düşünmeli sağduyulu hareket edilmeli asla böyle durumlarla karşı karşıya gelebilecek ortamlara fırsat vermemeliyiz. Sağlık açlışanlarımıza ve özellikle sendikamızın seçimlerine aday olan tüm arkadaşlara özel ricamız ve talimatımız, kesinlikle kurum ziyaretleri yaparken, o işyerinin sağlık hizmetini aksatmayacak, engellemeyecek şekilde uygun saat ve uygun kişi sayısı ile yapmaları ve kesinlikle sağlık çalışanlarımızı sıkıntıya sokacak çalışma, ısrar ve her türlü etik olmayan söylemlerden uzak durmalarıdır.
 Sağlık Çalışanlarının temsilcisi ve yetkili sendikası Sağlık Sen olarak, Doktor arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu olaydan dolayı üzüntü ve rahatsızlığımızı belirtiyor ve böyle bir olayın bir daha asla yaşanmamasını ve sağlıkta şiddetin tamamen son olmasını 

04.08.2014
Abdulkadir BOZAN
Sağlık Sen Şube Başkanı 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.