Sağlık Sen: 30 Bin Sağlıkçı Maaş Alamadı

SAĞLIK SEN

Sağlık Sen: 30 Bin Sağlıkçı Maaş Alamadı
Sağlık Bakanlığı'nda maaşlarını döner sermayeden alan yaklaşık 30 bin sağlık çalışanı, son iki aydır maaşlarını gecikmeli alıyor. Yaşanan bu olay, Döner Sermaye Sisteminin geleceğine ilişkin çalışanların yaşadığı kaygıları güçlendiriyor. Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sağlık kurumlarında çalışan 30 bin personel, emeğinin karşılığı olan maaşlarının diğer mesai arkadaşları gibi devletin güvencesinde olmadığını görmektedir. Bu tablonun gelecek aylarda tekrarlanmayacağının ise garantisi bulunmamaktadır.
 
 
Sağlık-Sen, sağlık kurumlarında çalışanlar arasında öteden beri dile getirdiği gelir dağılımı adaletsizliğinin, bugün SGK'nın geciktirmesine bağlı olarak gününde maaşını alabilme gibi en insani hakta dahi kendisini göstermiş olmasını üzüntü ile karşılamaktadır.


 

Sağlık-Sen olarak, sağlık hizmeti gibi kutsal bir görevi ifa eden sağlık çalışanlarını maliyet hesabı içinde değersizleştirmeye kalkan ve maaşlarını genel bütçeden almalarına izin vermeyen Maliye Bakanlığı'na, döner sermaye kadrosundaki personelin yaşadığı bu haksızlığı sona erdirmesi ve diğer mesai arkadaşları gibi genel bütçe kadrosuna alınması çağrısında bulunuyoruz.
 

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması