Sağlık Müdürü: Doktorlar Dayak Yeyip İstifa Ediyor

Sağlık Müdürü: Doktorlar dayak yeyip istifa ediyor

Sağlık Müdürü: Doktorlar Dayak Yeyip İstifa Ediyor
 Esenyurt Devlet Hastanesi’nde hasta yakınlarının doktorlara saldırıp yaralaması ardından İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu “Bu saldırıların engellenmesi için yeni düzenlemeler getireceğiz” dedi.

ESENYURT Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde geçen hafta hasta yakınlarının saldırısına uğrayan doktorlardan ikisi istifa etti. İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, dün Esenyurt Devlet Hastanesi’nde bir basın toplantısı düzenledi, saldırıyı kınadı. Dokucu bugün sevinçli bir olayı paylaşamamaktan duyduğu üzüntüyü belirterek, hasta veya yakınları tarafından şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına “geçmiş olsun” dileğinde bulundu. Hastane hakkında bilgi veren Dokucu, hastanenin küçük bir ilçe hastanesinden büyük bir şehir hastanesine dönüşmesinin sancılarını yaşadığını, bunların başında da fiziki şartların geldiğini söyledi.
Doktora sandalye ile saldırdılar


Hastane çalışanlarına yönelik şiddetin daha çok gündem oluşturmaya başladığını vurgulayan Dokucu, şunları kaydetti: “Bu olaylar daha mı çok oluyor? Açıkçası buna ait hiçbir veri yok. Bunlar geçmiş durumda net olarak sayılmamış. Son bir yıldır, biz daha net olarak saymaya başladık. Ülkemizde şiddetin genel anlamda toplumda bir çözüm unsuru olarak algılanmasından dolayı şiddet hastaneye de yansıyor. Sağlık çalışanına yönelik şiddeti hiçbir şartta kabul edilemez buluyoruz. Bunun engellenmesiyle ilgili bütün şartların oluşması için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.” Söz konusu olayın acil serviste yaşandığını aktaran Dokucu “Başhekim Yardımcısı Abdullah Keskin, acil servis hizmetlerinden sorumlu olmadığı halde, acil servisteki yoğunluğa yardım etmek amacıyla yaptığı hizmetlerden dolayı cezalandırılıyor, bunun üzüntüsünü yaşıyoruz’’ diye konuştu. Dokucu, olay günü aynı anda acil servise kalp krizi şüphesi olan ve alerjisi olan bir diyaliz hastası ile bir konversif hastanın başvurduğunu, aciliyet sırasına göre hastaların ayırt edilmesine tepki gösteren konversif hasta yakınlarının Başhekim Abdullah Keskin’e sandalye kolçağı ile saldırdığını anlattı.
Güvenlikle ilgili önlem alacağız
Keskin’in aldığı darbe sonucu kafasında ve boynunda zedelenmelerin meydana geldiğini belirten Dokucu, olaydan sonra   2 doktorun ise devlet memurluğu görevinden istifa ettiğini bildirdi. Ali İhsan Dokucu, hastanenin fiziki şartlarını düzelteceklerini belirterek, eksik insan kaynağı ve güvenlikle ilgili de bazı düzenlemeler yapacaklarını kaydetti. Şiddete başvuran kişileri hukuken takip etmeye devam edeceklerini dile getiren Dokucu, davaların arkasında duracaklarını ifade etti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması