Sağlık Meslek Liseleri Öğretmenleri Hakkında Ömer Dinçer'e Soru

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Sağlık Meslek Liseleri Öğretmenleri Hakkında Ömer Dinçer'e Soru
26 Ekim 2011 Çarşamba 22:14

 Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 

                                                                      İsmet BÜYÜKATAMAN   

               Bursa Milletvekili

  Bakanlar Kurulu 2006/10344 Kararı’nca yürürlüğe konulan “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar” 17/04/2006 tarihinde kararlaştırılmıştır.

          657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca hazırlanan karar, 05 Mayıs 2006 Tarihli 26159 sayılı Resmi Gazete yayımlanmıştır.

         MEGEP kapsamında yeni oluşturulan alan/dallardaki derslerin hangi öğretmenlerce okutulacağı ve alanı kaldırılan öğretmenlerinin öğrenimlerine göre hangi alanlara geçebilecekleri Talim ve Terbiye Kurulunun 17.09.2007 tarih ve 155 sayılı Kararıyla belirlenmiştir bu belirlemeye göre;

          Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin kararın III sayılı cetvel kısmında yer alan “Eğitim Öğretim Tazminatı” bölümünün de gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

 

          Buna göre;

 

1-   Mesleki Eğitim, Sağlık Meslek Liseleri vb okul branşları “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin 2006/10344 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı”nda yer almamaktadırlar. Bu durum öğretmenlere ödenecek zam ve tazminatların ödenmemesine yol açmaktadır. Bu durumun düzeltilmesi hususunda bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.