Sağlık Memurları Derneğinden Resen Atamalar İçin Meclise Başvuru...

Sağlık Memurları Derneğinden Resen Atamalar İçin Meclise Başvuru

Sağlık Memurları Derneğinden Resen Atamalar İçin Meclise Başvuru...
25 Aralık 2012 Salı 08:20

Aşağıdaki yazı ve ekleri TBMM’ndeki bütün Milletvekillerine gönderilmiştir.

Sayın Milletvekili

Sağlık Bakanlığınca 19 Aralık 2012 tarihinde ülkemizin genelinde İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan 7000 civarında Sağlık Memuru, Ebe ve Hemşire re’sen Kamu Hastane Birliklerine bağlı hastanelere tayin edilmiştir. Bu tayin işlemleri yapılırken hiçbir personele bilgi verilmemiş, herhangi bir ilan yapılmamıştır.

Hangi kriterlere göre yapıldığına dair bir bilgi de mevcut değildir. Özelleştirilen kurumlarda bile personele tercih hakkı sunulurken meslektaşlarımıza haber verilme, tercihlerinin sorulması nezaketinde bile bulunulmamıştır. Mevcut görev yerlerinde uzun süredir görev yapan meslektaşlarımız Sağlık Bakanlığı Standart Kadro Yönetmeliği ve Personel Dağılım Cetveline göre personel ihtiyacı bulunmayan hastanelere tayin edilmiştir.

Birkaç ay öncesinde bu hastanelere tayin olma isteğinde bulunan bazı meslektaşlarımızın bu kurumların Standart Kadro ve PDC’ye göre dolu olmalarından dolayı atamaları yapılmamıştır. Dahası mevcut görev yerlerinde büyük çoğunluğu kadro fazlası konumunda da değillerdir. Dolayısıyla yeni atandıkları hastanelere gitmek için görevlerinden ayrıldıkları zaman İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde sağlık hizmeti, idari ve denetim hizmetleri anlamında büyük sıkıntılar oluşacak, bazı 112 İstasyonları kapanma zorunda kalacaktır.

Hakka riayet edilmeden yapılan bu atamalara maruz kalan meslektaşlarımız içerisinde mevcut görev yerinde kalmak isteyenlerin atamalarının iptali, yeni atama yerlerine gitmek isteyenlerin ise tercihine bırakılmasının meslektaşlarımız açısından daha iyi olacağı kanaatindeyiz.

Bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekler, saygılarımı sunarım.

Bülent KESKİN
Sağlık Memurları Derneği
Genel Başkanı 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.