Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans

Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans

Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans
05 Temmuz 2014 Cumartesi 09:41

 Genel Bilgi
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı, akademik kariyer yapmak isteyen ve üst düzey yöneticiliğe aday olanlar için bir basamaktır. Ülkemizde sağlık sektöründe her geçen gün artan profesyonel yönetim ihtiyacı düşünüldüğünde, yüksek lisans eğitimini tamamlayan sağlık personelini parlak bir kariyer beklemektedir.
Sağlık kurumları işletmeciliği yüksek lisansı programını bitirenlere "Sağlık Kurumları İşletmecisi (Yönetici)" ünvanı veriliyor. Sağlık kurumları işletmecisi sağlık kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması, personelin verimli bir şekilde çalıştırılması, gereken araç-gereç vb. satın alınması, sağlık çalışmalarının planlanması ve çalışmaların etkin bir biçimde yürütülmesi işleri, görevleri arasında yer alır. Sağlık kurumları işletmeciliği programının amacı çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetim kademelerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda alandaki gelişmeleri izlemek ve öğrencilere kullanabilecekleri uzmanlık bilgileri kazandırmak hedeflenmiştir. Türkiye'nin değişik üniversitelerinden sağlanan nitelikli ve seçkin bir akademisyen kadrosu, program amaçları doğrultusunda, daha güçlü bir sağlık kurumları işletmeciliği için işbirliği yapmaktadır. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı, 21.yüzyılın profesyonel sağlık yöneticisini yetiştirerek gelecekte ülkedeki sağlık sisteminin gelişiminde pay sahibi olacaktır. Programımızdan mezun olacak farklı disiplinlerden gelmiş öğrenciler, sahip olacakları donanımla ileride görev yapacakları sağlıkla ilişkili olan her türlü kamu ve özel kurumda kendileri için önemli ve ayrıcalıklı bir yer elde edeceklerdir.
Genel Koşullar:
Program dili "Türkçe" dir.
Programa lisans mezunları başvurabilir.
Bölüm sınırlandırması yoktur.
Tezsiz Program iki dönem (1 yıl) süresince toplam "1 0 dersten (30 kredi)" oluşmaktadır.
Mezuniyet için ders yüküne ek olarak tezsiz programlarda "Yüksek Lisans Projesi" hazırlanır.
Belirlenmiş Eğitim Ücreti, belirlenen koşullarla ödenir.
Programlara Kayıt İçin Gerekli Belgeler:
Başvuru Formu
Lisans/Yüksek Lisans Diplomasının Aslı veya Noter Onaylı Fotokopisi
Nüfus Cüzdan Aslı veya Noter Onaylı Fotokopisi
Mezun Olduğu Okul Transkripti, Aslı veya Noter Onaylı Fotokopisi
Resim (6 Adet)
TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA ALES ŞARTI ARANMAMAKTADIR.
Ekonomi Teorisi
Sayısal Yöntemler
Hastane İşletmeciliği
Sağlık İşletmelerinde Toplam Kalite Yönetimi
Pazarlama Yönetimi
Sağlık Politikaları ve Planlaması
Envanter Kontrol ve Malzeme Yönetimi
Sağlık Hukuku
İnsan Kaynakları Yönetimi
Finansal Yönetim
Seminer
Not : Ders listesi ve içerikleri illere ve o illerde çalışılan üniversitelere göre değişkenlik gösterebilir. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.