Sağlık Hizmetleri Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik..

Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlık Hizmetleri Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 17.05.2013 tarih ve 28650 sayılı resmi gazete'de yayınlandı.

Sağlık Hizmetleri Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik..
17 Mayıs 2013 Cuma 09:49

17 Mayıs 2013 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 28650

 

YÖNETMELİK

Sağlık Bakanlığından:

SAĞLIK HİZMETLERİ LİSANS YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 30/11/2012 tarihli ve 28483 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sağlık Hizmetleri Lisans Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “sağlık tesisleri ile lisans sürelerini” ibaresi “sağlık tesislerini” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “ve Resmî Gazete’de” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin altıncı bölüm başlığı ve 24 üncü maddesi başlığı ile birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Lisans Hakkının Sınırı, Devri, Birleştirilmesi ve İptali”

“Lisans hakkının sınırı

MADDE 24 – (1) Lisans verilmesi tek başına sağlık tesisi açma ve işletme hakkı vermemekte, lisans sahibi lisans alınan alanlarda ilgili mevzuatı kapsamında ruhsat veya faaliyet izni almak zorundadır.

(2) Lisans alınan alanlara göre ayrı ayrı olmak üzere ruhsat veya faaliyet izni alınması aşamasına kadarki süreler 2 ila 5 yıl arasında Bakanlıkça belirlenir. Lisans belgesi üzerinde bu süreler belirtilir. Mücbir sebepler dışında bu sürelerin yarısına kadar bina ve tesis yatırımına başlanılması zorunludur.

(3) Lisans verilen gerçek veya tüzel kişilerin başvuru şartlarını kaybetmeleri halinde lisans hakkı sona erer.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(4) Bakanlıkça belirlenen sürelerde yatırıma başlanılmaması ve belirlenen sürede ruhsat veya faaliyet izni alınamaması durumlarında lisans sahiplerinin lisansları iptal edilir.”

MADDE 5 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 –Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete'nin

Tarihi

Sayısı

30/11/2012

28483Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.