Sağlık Eğitimcileri Derneği Kuruluş Açıklaması

Sağlık Bakanlığında görev yapan tıbbi teknologlar, kamu ve özel sağlık meslek lisesinde görev yapan öğretmenler ve değişik kurumlarda görev yapan diğer mensuplarımız bir çok mağduriyetler yaşamaktadırlar.

Sağlık Eğitimcileri Derneği Kuruluş Açıklaması
     Sağlık Eğitimcileri Derneği 20/03/2012 tarih ve 06-109-72 sicil numarasıyla Ankara’da fiilen faaliyete geçmiştir. Derneğin genel merkezi Ankara olarak
belirlenmiştir. Yakın bir zamanda illerde teşkilatlanmaya gidilecektir. Hepimiz
için hayırlı olmasını diliyorum.      2006 yılından itibaren mesleki alanda  mücadelemiz memur siteleri üzerinden forum oluşturularak başlamıştır. Daha sonra internet üzerinden çeşitli gruplar oluşturulmuş,   tıbbi teknologlar ve sağlık meslek lisesi meslek dersi öğretmenleri bir araya gelerek bir çok alanda yaşanan  mesleki sorunlara karşı birlik beraberlik içerisinde mücadele vermeye  başlamıştır. Mesleki anlamda sıkıntılı dönemlerde yaşanan sorunlara karşı Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kurumlara dilekçe kampanyaları düzenlenmiş olup bunun dışında yargıya gidilerek hak arama mücadeleleri verilmiştir. Tüm mücadeleler hukuki zeminde sürdürülmüştür. 2006 yılından bu yana verilen bireysel mücadelelerin yeterli olmadığı görülmüş  dernek kurma ihtiyacı duyulmuştur. Dernek sayesinde mesleki birliğin daha etkin bir şekilde sürdürüleceği düşüncesi ile bilindiği üzere 02 Mart 2013 tarihinde Ankara’da dernekleşme için çalıştay yapılmıştır. Dernek kurulum aşamasında yoğun bir çalışma ve emek sarf edilmiştir. Dernek kurulma aşamasında emek gösteren ve desteğini bizden esirgemeyen çok değerli meslektaşlarıma, arkadaşlarıma ve diğer katılımcılara teşekkür ediyor bizimle beraber  mücadelelerine aynı kararlılıkta ve azimde devam edeceklerini biliyoruz.

      Sağlık Bakanlığında görev yapan tıbbi teknologlar, kamu ve özel sağlık meslek lisesinde görev yapan öğretmenler ve değişik kurumlarda görev yapan diğer mensuplarımız bir çok mağduriyetler yaşamaktadırlar. Dernek olarak mağduriyetlerin çözümü için hukuki zeminde gerekli mücadeleler verilecektir. Özellikle altını çizerek belirtmek isteriz ki tüm mücadelemiz hukuki zeminde sürdürülecektir. Emekli arkadaşlarımızın tecrübeleri ve destekleri de bizler için çok önemlidir. Bu çatı altında onları yanımızda görmek bizleri onurlandıracaktır. Bir çok dernek emeklileri fahri üye yaparken bizler tüzüğümüzde asli üye olması yönünde düzenleme yaptık. Derneğimiz kısa zamanda kamu yararına olan proje ve çalışmalar ile güzel bir mücadele örneği ile adını kısa zamanda duyuracaktır.

    Gün geçmiyor ki yeni bir “keyfî” uygulama sonucunda bir hak ihlali ile Karşılaşılmasın. Bu kaygı çok temel bir kaygıdır, dikkate alınmalıdır. Hak arama mücadelesinin takipçisi ve destekçisi olacağımızı da paylaşır, saygılar sunarız.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması