Sağlık Çalışanlarının 3600 Ek Gösterge Alabilmesi İçin Kampanya Başlatılmıştır.

Sağlık Eğitimcileri Derneği Genel Başkanı İsmet DATLI yapmış olduğu basın açıklamasında; Sağlık Çalışanlarının 1.derecede ek göstergesinin 3600 olması için elektronik posta kampanyası başlatıldığını, tüm sağlık çalışanlarının bu kampanyaya destek vererek gerekli dikkatin çekmesi gerektiğini belirtmiştir.

Sağlık Çalışanlarının 3600 Ek Gösterge Alabilmesi İçin Kampanya Başlatılmıştır.
08 Şubat 2014 Cumartesi 23:19

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun Ek-1 Sayılı cetveline göre   mesleği ile ilgili lisans mezunu (Mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı, biyolog vb.) meslek grupları 1.derecede 3600 ek gösterge alıyor. Bazı basında öğretmenler ve polislerinde 1.derecede 3600 ek gösterge alabilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı belirtilmektedir. Lisans/yüksek lisans mezunu Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan sağlık çalışanları, teknik hizmetlerde görev yapan diğer çalışanların 1.derecede 3000 ek gösterge almasının adilane olmadığını, ek göstergelerinin lisans mezunu hatta yüksek lisans mezunu sağlık çalışanlarının 1.derecede 3600’a yükseltilmesi için elektronik mesaj kampanyası başlatılmıştır. mesajın içeriği ve gönderilecek elektronik posta adresleri www.saglikegitimcileri.org.tr dernek sitemizde yer almaktadır. Tüm sağlık çalışanlarından gerekli destek beklenmektedir. Saygılarımla

                             İsmet Datlı

                        Genel Başkan

GÖNDERİLECEK MESAJ METNİ

        ……unvanıyla sağlık hizmetleri sınıfında görev yapmaktayım. Mesleğimle ilgili lisans/yüksek lisans mezunuyum. Unvanım itibariyle 1.derecede en fazla 3000 ek gösterge alabilmekteyim.

         Kadroları teknik hizmetler sınıfında olan 4 yıllık süreli yükseköğretim veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı ile sağlık hizmetlerinde görev yapan biyolog unvanını almış olanlar 1.derecede 3600 ek gösterge almaktadır.

         Mesleği ile ilgili lisans mezunu (Mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı, biyolog vb.)  meslek grupları 1.derecede 3600 ek gösterge alırken  lisans/yüksek lisans mezunu olarak 1.derecede 3000 ek gösterge almamız bizleri üzdüğü gibi uygulanan işlemin eşitliğe aykırı olduğunu düşünerek 1.derecede 3000 olan ek göstergemizin 3600’e yükseltilmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasını arz ederim.

Cumhurbaşkanlığı

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/


Başbakanlık


erdogan@basbakanlik.gov.tr
bimer@basbakanlik.gov.tr

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e Mesaj

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=bakan&id=4

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.