Sağlık Çalışanı 3bin Tl Daha Fazla Vergi Ödemektedir.

Sağlık Çalışanı 3Bin TL Daha Fazla Vergi Ödemektedir.

Sağlık Çalışanı 3bin Tl Daha Fazla Vergi Ödemektedir.
08 Nisan 2012 Pazar 12:07

 Kurumların elde etmiş olduğu döner sermayelerden personele dağıtılan miktarda ek ödemeye tekamül eden kısmın vergi dışı bırakılması ve Döner Sermayelerin emekliliğe yansıtılması için Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer çeker, İzmit Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde stant açmak suretiyle imza kampanyası başlattı.
İmza Kampanyasına Personel Yoğun İlgi Gösterdi.

Personele dağıtılan döner Sermayeler den Ek Ödemeye tekamül eden kısmın vergi dışı bırakılması için  Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer çeker, İzmit Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi İş yeri Temsilcisi Umut Birol ile birlik, İzmit Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde stant açmak suretiyle imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına personel yoğun ilgi gösterdi. Toplanan imzalar Maliye Bakanlığına, TBMM Gurup bulunan siyasi parti Gurup Başkan Vekillerine gönderilecek.  İmza kampanyası sonrası Şube Başkanı Ömer Çeker açıklamada bulundu.

Adaletsiz Uygulamaya Son Verilmelidir.

 Başkan Çeker; Yapmış olduğu açıklamada performansa dayalı döner sermaye ek ödemesi dışında kalan diğer ek ödemelerin gelir vergisinden muaf olması nedeni ile vergi dilimine esas kazançlar arasına girmemesi kurumlar ve çalışanlar arasındaki adaletsiz uygulamaları gün yüzüne çıkarmaktadır. Dedi.  Başkan Çeker;  Döner sermaye ödemesinden yararlanan personelin vergi yükü ek ödemeden yararlanan personele oranla yüksek seviyededir. Anayasamızın 10. Maddesinde yer alan eşitlik ve hakkaniyet ilkeleri göz önüne alınarak adaletsiz uygulamaya son verilmelidir. Dedi.

 

Sağlık Çalışanı 3.000 TL Daha Fazla Vergi Ödemektedir.

Aynı gelire sahip olan ancak döner sermayeli bir kurumda görev yapan bir personel, ek ödemeden yararlanan personelden bir yılda yaklaşık 3.000 TL daha fazla vergi ödemektedir diyen Çeker; Sağlık çalışanı vergi dilimine Haziranda, Diğer kurumlarda çalışanlarda Kasım ve Ekim ayında girmektedir. Bu durum sağlık çalışanının vergi yükü altında ezildiğinin açık delidir. Dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.