Sağlık Bakanlığı'nın Gebelik Araştırmasında Çarpıcı Sonuç..

Araştırmalara göre Türkiye'de 3 milyon kadın gebelik sorunu yaşıyor. Her ay 10 bin tüp bebek tedavisi uygulanıyor

Sağlık Bakanlığı'nın Gebelik Araştırmasında Çarpıcı Sonuç..
17 Nisan 2014 Perşembe 21:45

Sağ­lık Ba­kan­lı­ğı ge­be­lik ile il­gi­li ge­niş kap­sam­lı bir araş­tır­ma ger­çek­leş­tir­di.  Araş­tır­ma­dan ilginç sonuçlar çıktı. Aşırı kiloların gebeliğe engel olduğu belirlendi. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Tolga Ecemiş,  vücut kitle indeksi 30'un üzerinde olanların risk taşıdığını açıkladı. Beslenmede dikkatli olunmasını öneren Ecemiş, Türkiye'de 3 milyon kadının gebelik sorunu yaşadığını anlattı.
 
HER AY 10 BİN TÜP BEBEK
 
Gebelik sorunlarının tüp bebek yönteminde yüzde 30'luk bir artışa neden olduğunu aktaran Ecemiş, "Türkiye'de 130 tane tüp bebek merkezi bulunuyor. Buralarda her ay 10 bin hastaya tüp bebek yöntemi uygulanıyor" dedi.   
 
DNA YAŞ­LAN­MA­SI­NA NE­DEN OLU­YOR
 
Ka­dın­lar­da­ki faz­la ki­lo­la­rın an­ne ol­ma sü­re­si­ni uzat­tı­ğı­nı ak­ta­ran Ece­miş, obe­zi­te­nin DNA yaş­lan­ma­sı­na ne­den ol­du­ğu­nu ifa­de et­ti. An­ne ol­mak is­te­yen bi­rey­le­rin sa­de­ce ki­lo ver­me­si­nin ye­ter­li ol­ma­dı­ğı­nı di­le ge­ti­ren Tol­ga Ece­miş, an­ti­ok­si­dan te­da­vi­si­ni tavsiye etti.
 
FATMA EREN - BUGÜN GAZETESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.