Sağlık Bakanlığı'ndan Gökçeada Kamp Başvuruları Duyurusu..

Çanakkale-Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesisine ilişkin 2014 yılı yaz sezonunda kampa müraacat etme, şart ve usullerine ilişkin 2014/5014.6 sayılı kamp talimatları

Sağlık Bakanlığı'ndan Gökçeada Kamp Başvuruları Duyurusu..
18 Şubat 2014 Salı 20:06

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı : 57955685
Konu : Bakanlığımıza bağlı Çanakkale Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesisinden (Kampından) Yararlanma

KAMP KATILIM TALİMATI

2014

Bakanlığımız.. Merkez ve Taşra teşkilatında görev yapan personel ile emekli, dul ve yetimlerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere. Bakanlığımıza bağlı Çanakkale Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesisimizden aşağıda bel irtilen usııl ve esaslar dahil inde yararlandın İmaları uygun görülmüştür.

A- MÜRACAAT VE KABUL ŞARTLARI

1. Tesislerden Yararlanma dönemleri ve ücretleri bölümünde belirtilen kişi başı ücretin 10 günlük toplam tutarı üzerinden % 20, sini avans olarak Türkiye Ziraat Bankası Ankara M-ithatpaşa Şubesi nezdinrieki TR62 0001 0012 6266 6341 7450 .01 IBAN 66634174-5001 numaralı Sağlık Bakanlığı Yön. Hiz. Gn. Md. Gökçeada Eğt ve Din. Tos. hesabına yatıracaklardır.

Yatırılan avans karşılığı banka tarafından verilen dekontun aslını, çalışanlar işyeri kimliklerinin, emekli dul ve yetimler kendi kimlikleri İle yanlarında getirecekleri çocuk ve diğer yakınlarının kimliklerinin fotokopilerini müracaat formuna- ekleyerek 20 Mayıs. 2014 tarihine kadar T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim, Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Gökçeada Eğitim ve Dinlenme tesisi Birimi) adresine gönderecekler veya eklen teslim edeceklerdir. TopJam ücrecin bankaya yatırılan avans dışında kalan tutarı. Tesis Müdürlüğünde Kredi Kartı veya nakit olarak ödenecektir.

2. Tesislerden İö'ar günlük devreler halinde tam pansiyon şeklinde faydalanılacaktır.

3. Müracaatlar tesislerden yararlanma sıklığı dikkate alınarak değerlendirilecek, hiç yararlanmamış olanlara öncelik verilecek, kalan kontenjanlarda yine yararlanma sıklığına göre değerlendirmeye alınacaktır.

4. Ek yatak, ücrete tabi olup B-l maddesindeki ücretler esas alınacaktır.

5. Talepleri uygun görülenlerin '' Tahsis Belgesi" tesise intikalden 20 gön önce adreslerine gönderilecek, ayrıca donemler itibarıyla http://wvvw.sa,glİlcgov.i:r ana sayfasından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasında yayınlanacaktır.

6. Doldurulan kamp tahsis talep formları birim yetkilisince tasdik edilecektir.

B-TESİS ÜCRETLERİNİN TAHSİL V.E İADESİNE İLİŞKİN HUSUSLAR

1. Çanakkale-Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde bir kişi için günlük ücretler:

2014-3 sayılı Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin tebliğin 4 maddesindeki hizmetlere ait ücretlerin eklenmesiyle

a. Personelin kendisi, eşi, bakmakla yükümlü, oldukları çocukları ile anne ve babası. Bakanlığımız emeklileri, eşi. bakmakla yükümlü oldukları cocukları ile anne ve babası için; 41.00 TL,

b. Personelin herhangi bir kamıı kurulusunda görev yapmayan diğer yakınları için (i 1.00 TL,

c. Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli personel ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler için 51.00 TL, fiyat uygulanacaktır.

2. Tesislerden günübirlik yararlanacak diğer Kamu Personeli ve yakınlarından her öğün için 15.00 TL. Ücret alınacaktır.

3. I Şubat 2.011 tarihinden sonra doğan-çocuklar için konaklama bedeli alınmayacak oİtıp bunlar için yemek istenilmesi halinde yemek bedelinin yarısı alınacaktır. 1. Şubat 2008- İle 1 Şubat 2011 tarihleri arasında (bu tarihler dahil) doğan çocuklar için, ise (Eğitim ve Dinletime Tesislerinde yemek istenilip istenilmediğine bakılmaksızın) konaklama ve yemek bedelinin yarısı alınacaktır.

4. Geçici görevli kamu personelinden alınacak konaklama bedeli, geçici görevlendirmenin ilk 10 giinii için gündeliklerinin % 50 artırımlı miktarının tamamı, daha sonraki günler için ise artırımsız gündeliklerinin 1/2'si, geçici görevli denetim elemanlarından: alınacak konaklama bedeli ise yurtiçi gündeliklerinin % 50 artırımlı miktarı tahsil edilecektir.

5. Tahsis Belgesi verilenlerden; hastalık, ölüm, kaza (Rapor ile tespit edilmesi kaydıyla) zorunlu haller dışında tesise geç kattlanlara veya erken ayrı fanlara ücret iadesi yapılmayacaktır.

6. Tahsis Belgesi verilenlerden, zorunlu sebeplerden dolayı kampa katılamayacak olanların kamp döneminin başlamasından .1 hafta önce mazeretlerini belgeleri ile birlikte bildirdikleri takdirde avanslarının lamamı iade edilecektir,

7. Geçerli bir mazereti olmaksızın bir haftalık süreden, sonra vazgeçtiklerini bildirenlere her gün için avansın%. 5'T oranında kesinti yapılmak suretiyle avansları iade edilecek, kamp döneminin başlamasına kadar vazgeçtiklerini blklirmeyenletin ise avanstan iade edilmeyerek gelir kaydedilecektir.

8. Mazeretsiz tesise İştirak etmeyenlerin odası 2. gün akşam saat 2Q;00' ye kadar bekletilecek, katılımın olmaması halinde oda yedek bekleyene verilecek ve yatırılmış olan avans iade edilmeyecektir.

9. Tüm ücret İadeleri fatura (makbuz, belge) karşı lığında,olacaktır.

10. Tahsis Belgesi verilerılerdeu, zorunlu sebeplerden dolayı kampa katılamayacak olanların yatırdıkları avans iadeleri kamp döneminin bitimi olan 03/09/20.14 tarihinden itib a re a ya pı iacaktı ı*.

C- DİĞER HUSUSLAR

Tesislerimizde öğle ve akşam yemekleri 4 çeşit tabldot olarak çıkarılacak, Yemek saatleri tesis idaresince tespit edilecek ve belirlenen saatler d ısında yemek verilmeyecektir. Yemek dağıtımı masalara servis şeklinde yapılacaktır.

1. Tesislerde bulunan demirbaş eşyalara kullanılmayacak derecede zarar verilmesi halinde zarar verilen eşyanın yerine alınacak yenisinin bedeli, zarar onarım la giderilecek türden ise onarım bedeli katılımcıdan alınacaktır.

2. Tesislerde uyulması gereken kurallar ve ekstra verilecek hizmetlerin ücretfendiri İmesi Kamp Katılım Talimatında belirtilen Usul ve Esaslar dahilinde Kredi Kartı veya nakit olarak aercck 1 eşti rilec ekti r.

v*. t .1

3. Odalarda Kantin ürünlerinin satış fiyatlarım gösterir broşür ile Kantin girişine müşterilerin görebileceği fiyat listesi konulacaktır.

4. Bakanlığımız 2013 Yılı Kamp müracaat formu htto:/Avvvv,sb.gov.tr ana sayfasından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü adresinde yayınlanacak olup, bu adresten kamp dönemleri ve müracaat formları temin edilebilecektir.

5. Müracaat formları T.C. Sağlık Bakanlığı Mithatpaşa Cad. No :3 06434 Sıhhiye/Çankaya /ANKARA adresine gönderilecektir.

6. Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesislerine 0286 897 62 02 numaralı telefon ve 0286 897 62 03 numaralı faksla ulaşılabilecektir.

D- TESİSLERDEN YARARLANMA DÖNEMLERİ

1-DÖN EMLER
Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin dönem ve tarihleri
Dönemi    Başlama tarihi    Bitiş tarihi
1. Doneni    02 HAZİRAN 2014    11I HAZİRAN 2014
2. Dönem    14 HAZİRAN 2014    23 HAZİRAN 2014
3. Dönem    26 HAZİRAN 2014    05 TEMMUZ 2014
4. Dönem    08 TEMMUZ 2014    17 TEMMUZ 2014
5. Dönem    20 TEMMUZ 2014    29 TEMMUZ 2014
6, Dönem    Öl AĞUSTOS 2014    10 AĞUSTOS 201.4
7. Dönem    13 ağustos 2014    22 AĞUSTOS-2014
8. Dönem    25 AĞUSTOS 2014    03 EYLÜL 2014

Bilgilerinizi ve'genelge ile tesis müracaat.formunun ilinizdeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarındaki personele duyurulmasını, ayrıca personelin görebileceği yerlerde ilan edilmesi hususunda gerekli titizliğin gösterilmesini önemle rica ederim.

Dr. M. Erkan ÇİÇEK
Bakan a.
Genel Müdür
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.