Sağlık Bakanlığından Açıklama

Sağlık Bakanlığı, ''Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik''e, muayenehane hekimlerinin de talepleri dikkate alınarak son şeklinin verileceğini bildirdi.      Sağlık Bakanlığı…

Sağlık Bakanlığından Açıklama
Sağlık Bakanlığı, ''Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik''e, muayenehane hekimlerinin de talepleri dikkate alınarak son şeklinin verileceğini bildirdi.
     Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Danıştayın, ilgili yönetmeliğin 12. maddesindeki ''muayenehanelerdeki asansör, merdiven ve kapılara yönelik düzenlemelerin yürütmesini durdurduğu'' anımsatıldı.


     Yönetmeliğin diğer bentleri hakkında ise yürütmenin durdurulması istemlerinin reddedildiği ifade edilen açıklama şöyle:
     ''Sayın Bakanımız, iki haftadan bu yana, ilgili muayenehane hekimleri ile görüşmeler yaparak, hem fiziki standartlar hem de uyum süresi üzerinde gerekli esnekliklerin sağlanması hususunda, ilgili genel müdürlüğümüze çalışma talimatı vermiştir.
     Bu talimatla başlayan çalışmalar neticesinde planlanan komisyon toplantısı sonrasında vatandaşlarımızı mağdur etmeden muayenehane hekimlerimizin talepleri de dikkate alınarak yönetmeliğe son şekli verilecektir.''YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması