Sağlık Bakanlığı Yeni Hastaneler Planlıyor – O İller

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yeni yatırımların planlanması amacıyla Bakanlığa bağlı bir grup hastaneyi 14 Temmuz’da Ankara’ya çağırdı.

Sağlık Bakanlığı Yeni Hastaneler Planlıyor – O İller
25 Şubat 2016 Perşembe 13:46

Sağlık Bakanlığı, 2012 ve 2013 yıllarında il veya ilçe merkezlerinde yeni hizmete açılması planlanan yeni bina ve ek binaların belirlenen tarihlerde hizmete açılabilmeleri için inşaat sürecinin takibi ve geçici kabulün yapılması akabinde kurumun hizmete girebilmesi için gereken donanım ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla 14 Temmuz’da Ankara’da yapılacak bir toplantı planladı. Toplantıya 12 ilden 13 hastane yöneticisi katılacak.

Bu yıl ikincisi yapılacak olan toplantının ilki Nisan ayında 22 ilden 30 hastane yöneticisinin katılımıyla gerçekleşmişti.

Yapılan duyuruda, “Toplantıya çağrılan kurumların tıbbi cihaz, demirbaş ve mefruşat ihtiyaçlarının giderilmesi, kaynakların etkin kullanılarak sağlık hizmetlerinin kaliteli, verimli, erişilebilir ve hakkaniyetli sunumu için ihtiyaç tespiti ve ihtiyaçların giderilmesine yönelik planlamalar yapılacaktır.” denildi.

Sağlık Bakanlığı, planlamaların yapılabilmesi için katılımcılardan, kurumun mali durumu ve demirbaş ihtiyaç listesini içeren ‘Talep Değerlendirme Formu’ ile ek bina, yeni bina veya yeni hastanedeki yerleşim için ‘Hastane Yatırımları Yeni Bina Bilgi Formu’nu doldurmalarını istedi. Doldurulan formlar 11 Temmuz’a kadar elektronik posta ile ve resmi yazı ekinde Genel Müdürlüğe ulaştırılacak, ayrıca yatırımların son durumlarını gösterir fotoğrafların da toplantıda hazır bulundurulması istendi.

Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacak olan toplantıya, yatırımlardan sorumlu Sağlık Müdür Yardımcısı, ilgili kurumun kurucu Başhekimi ve Hastane Müdürü katılacaklar.


Toplantıya katılacak il ve hastane listesi şöyledir;

SIRA
NO İLİ KURUM ADI
1 ANKARA Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Ek bina)
2 ARTVİN Artvin Devlet Hastanesi (Ek bina)
3 BALIKESİR Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
4 ERZURUM İspir Devlet Hastanesi
5 İSTANBUL Esenler Devlet Hastanesi (Kadın Doğum Çocuk-Ek bina)
6 KARABÜK Karabük Devlet Hastanesi
7 KIRIKKALE Yüksek İhtisas Hastanesi (Ek bina)
8 MANİSA Akhisar Devlet Hastanesi
9 MERSİN Toros Devlet Hastanesi
10 MUŞ Muş Devlet Hastanesi
11 MUŞ Muş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
12 RİZE Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Onkoloji Ünitesi)
13 SAKARYA Karasu Devlet Hastanesi
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.