Sağlık Bakanlığı İl Atamalar İle İlgili Genelgeyi Ne Zaman Yayınlanacak?

Sağlık Bakanlığı İl Atamalar ile ilgili Genelgeyi Ne Zaman Yayınlanacak?

Sağlık Bakanlığı İl Atamalar İle İlgili Genelgeyi Ne Zaman Yayınlanacak?
28 Mart 2013 Perşembe 19:55

 Bilindiği üzere sağlık bakanlığı kurumların oluşması için il atamaların yapılmaması için il sağlık müdürlüklerine genelge gönderilerek durdurulmuştu.

                Kamu Hastaneleri , Halk Sağlığı Müdürlüğü , İl Sağlık müdürlükleri il içi atamaları konusunda kendilerine yazı gelmediği il içi atamalar yapılmadı.Atama nakil yönetmeliği yayınlandı.

                Kamu Hasteleri, İl sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı müdürlükleri il içi Atama konusunda gelişme oldukça sitemizde yayınlanacaktır.

                Yönetmelik Son Hali

Yer değiştirme suretiyle atanma ve dönemleri

MADDE 16 – (1) Stratejik personelin il içi atanması da dâhil olmak üzere personelin iller arası atamaları Ocak ayı ile Haziran-Eylül döneminde yapılır. Bakanlık ve bağlı kuruluşları açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, tercih yaparak müracaatta bulunur. Bakanlık ve bağlı kuruluşları tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanına göre atamaları tamamlar. Hizmet puanlarının eşit olması hâlinde tercih sıralamasına bakılır. Tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise meslekî kıdemi fazla olan personel öncelikli olarak atanır. Yer değiştirme suretiyle atama talebinde bulunan personelin görev yaptığı ilde hizmetlerin aksamaması için Bakanlık veya bağlı kuruluşları sınırlama getirebilir. Stratejik personel dışında kalan personelin il içi atamaları ile ilgili esas ve usuller Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca belirlenir.

(2) Kadroları Bakanlık veya bağlı kuruluşlarında olup tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık mevzuatına göre diğer kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık eğitimi veya yan dal uzmanlık eğitimi yapan personel, talebi hâlinde, ilgili uzmanlık eğitimi giriş sınavı sonucunda yerleştirildiği eğitim kurumunun bulunduğu ildeki Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının uygun göreceği birime, atama dönemine ve kur’aya tabi olmaksızın, PDC’de boş yer bulunmaması hâlinde standart dikkate alınarak naklen atanır.

(3) Birliklerce, birlik içerisinde döneme bağlı kalmaksızın standart ve PDC dikkate alınarak yer değişikliği yapılabilir. Buna ilişkin usul ve esaslar Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından belirlenir.

(4) Aile hekimi olarak sözleşme imzalayan personelin, Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği kapsamında sözleşmeli olarak görev yaptığı il dışında başka bir ilde ilan edilmiş münhal aile hekimliği pozisyonlarına yerleşmeleri durumunda, personelin kadrosu bağlı bulunduğu Kurum tarafından aile hekimi olarak yerleştiği ve yeni sözleşme imzaladığı ilde münhal kadronun mevcut olduğu birime atama dönemine ve kur’aya tabi olmaksızın, PDC’de boş yer bulunmaması halinde standart dikkate alınarak naklen atanır. Aile hekiminin yeni yerleştiği aile hekimliği pozisyonda fiilen bir sözleşme dönemi görev yapmadan sözleşmesinin sona ermesi durumunda, eski görev yerine, eski görev yerinde PDC’ye göre boş yer bulunmaması halinde eski görev yeri esas alınarak, 26 ncı madde hükümlerine göre naklen ataması yapılır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.