Sağlık Bakanlığı Eczane Destek Personeli Alım Sınavı Yapacak..

Eczane Destek Personeli Yetkilendirme Sınavı 16 Mart 2014 Tarihinde yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı Eczane Destek Personeli Alım Sınavı Yapacak..
28 Ocak 2014 Salı 10:57

TC Sağlık Bakanlığı
 
T.C.
 
SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
 
Sayı : 99910406/770/2014.5363.3321
 
Konu : Eczane Teknikerliği
 
Yetkilendirme Sınavı
İlgi: 08.11.2013 tarihli ve 36756 sayılı yazımız.
 
1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun Geçici 7 nci maddesi uyarınca Bakanlığımız ile Türk Eczacıları Birliği ve 19 Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen eczane destek personeli yetkilendirme teorik ve uygulama eğitimi 15 Şubat 2014 tarihinde sona erecektir. Eğitime katılanların sınavları 16 Mart 2014 tarihinde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.
 
1. Sınava 19 Mayıs Üniversitesi uzaktan eğitim sistemine kayıt yaptırıp 265 saatlik teorik eğitimin yanı sıra eczanelerdeki 265 saatlik uygulamalı eğitimi başarıyla tamamlayanlar katılabileceklerdir. Aday gerek 265 saatlik teorik eğitimi gerekse eczanedeki uygulama eğitimini başarıyla tamamlamadığı takdirde sınava katılamayacaktır.
 
2. Adayın sınava katılıp katılmayacağının belirlenmesi için eğitimin tamamlanmasıyla birlikte sistem üzerinden teorik derslere 265 saat devam edip etmediği kontrol edilecektir.
 
3. Öte yandan aday uygulamanın yapıldığı eczanenin eczacısı tarafından doldurulup imzalanmış ve kaşelenmiş olan ilgi yazımız ekindeki Eczane Destek Personeli Uygulamalı Eğitim Değerlendirme Formunu en geç 19 Şubat 2014 günü mesai bitimine kadar bizzat bulunduğu il sağlık müdürlüğüne teslim edecektir.
 
4. Uygulama eğitiminde başarılı olduğu belirtilen adayların listeleri il sağlık müdürlüğünce en geç 21 Şubat 2014 gününe kadar ilgi yazımız ekinde gönderilen ve aşağıda yer alan örneğe uygun olarak excel formatında shgm.egitim@saglik.gov.tr adresine elektronik olarak, ayrıca resmi yazı ekinde Bakanlığımıza gönderilecektir. Formlar il müdürlüğünde saklanacaktır.
 
5. İl sağlık müdürlüklerinin söz konusu listelerine ad, soyad, T.C. kimlik numaralarını yazarken azami derecede dikkatli olmaları ve listeleri mutlaka 21 Şubat 2014 günü mesai saati bitimine kadar belirtilen elektronik posta adresine göndermeleri gerekmektedir.
 
6. İller tarafından gönderilen listeler 19 Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi'ne gönderilecek ve adaylar 25-28 Şubat 2014 tarihleri arasında 19 Mayıs Üniversitesi uzaktan eğitim sistemi (www.uzem.omu.edu.tr) üzerinden sınava girmek istediği sınav merkezini tercih edeceklerdir.
 
7. Sınav 16 Mart 2014 Pazar günü 13.00-15.30 saatleri arasında Adana, Ankara,
 
Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Sivas, Muğla, Erzurum, Sakarya, Samsun, Trabzon, Van ve Zonguldak illerinde yapılacaktır.
 
8. Belgelendirmeleri kaydıyla yasal mazeretleri nedeniyle sınava katılamayan veya
 
sınavda başarılı olamayanlara daha sonra duyurulacak bir tarih ve yerlerde bir sınav hakkı daha verilecektir.
 
9. Sınavda 100 (Yüz) üzerinden en az 60 (Altmış) puan ve üzeri alanlar yetki
belgesi almaya hak kazanacaklardır.
 
Gerekli duyurularla söz konusu iş ve işlemlerin ivedilikle yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
 
Prof. Dr. İrfan ŞENCAN Bakan.a.
Genel Müdür V.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.