Sağlık Bakanlığı Avukat Kadroları İçin Unvan Değişikliği Sınavı..

Sağlık Bakanlığı Avukat Kadroları İçin Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Avukat Kadroları İçin Unvan Değişikliği Sınavı..
24 Mart 2014 Pazartesi 20:04

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları merkez ve taşra teşkilatı ile döner sermaye teşkilatı kadrolarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak (4924 sayılı Kanun, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel, geçici işçiler ve vekil Ebe/Hemşireler ile Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personeli hariç) görev yapan personelden avukatlık ruhsatını veya staj bitirme belgesini haiz personelin avukat kadrolarında istihdamı için 18.05.2014 tarihinde unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI AVUKAT KADROLARI İÇİN UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları merkez ve taşra teşkilatı ile döner sermaye teşkilatı kadrolarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak (4924 sayılı Kanun, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel, geçici işçiler ve vekil Ebe/Hemşireler ile Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personeli hariç) görev yapan personelden avukatlık ruhsatını veya staj bitirme belgesini haiz personelin avukat kadrolarında istihdamı için 18.05.2014 tarihinde unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.

A- BAŞVURU ŞARTLARI

1. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları merkez ve taşra teşkilatı ile döner sermaye teşkilatı kadrolarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine tabi olarak görev yapıyor olmak (4924 sayılı Kanun, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel, geçici işçiler ve vekil Ebe/Hemşireler ile Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü personeli hariç),

2. Hukuk Fakültesi mezunu olmak,

3. Avukatlık ruhsatı veya staj bitirme belgesine sahip olmak (atama esnasında avukatlık ruhsat belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla),

B- BAŞVURU YAPILMASI

1. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumludur.

2. Başvuru işlemleri 25 Mart - 06 Nisan 2014 tarihleri arası http://uzem.omu.edu.tr internet adresinden elektronik olarak aday tarafından yapılacaktır.

3. Başvurusunu yapan adayların 07 - 13 Nisan 2014 tarihleri arasında sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

4. Başvuru kaydını tamamlayan ve sınav ücretini yatıran adayın başvurusu gerçekleşmiş olacaktır.

5. Sınava başvurusu kabul edilen adayların listesi Bakanlığımız www.saglik.gov.tr ve üniversitenin http://uzem.omu.edu.tr internet sayfasında 16 Nisan 2014 tarihinde ilan edilecektir.

6. Adaylar sınav giriş belgelerini 17 Nisan 2014 tarihinden itibaren http://uzem.omu.edu.tr internet adresinden alabilecektir.

7. Aday, başvuru formunun çıktısını aldıktan sonra kendisi imzalayıp, disiplin amirine onaylatacaktır.

8. Özürlü adaylar, başvuru sırasında durumlarını başvuru formunda işaretleyecektir.

9. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

10. Adaylar sınav duyurusunda belirtilen usul ve esaslara göre başvurularını yapacaklardır.

11. Eksik veya yanlış doldurulan başvuru formları ile son müracaat tarihinden sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

12. Müracaatlarda, kişi beyanı esas kabul edilecektir. Atanmaya hak kazanan adayların atamaya esas belgelerinin incelenmesi neticesinde atanma şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılanların sınavları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

13. 657 sayılı Kanun, 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 4688 sayılı Kanun'un ilgili hükümlerine göre aylıksız izinde olanların müracaatları kabul edilecektir. Bu personelin diğer personel için belirlenen müracaat ve yerleştirme takvimine uymaları gerekmektedir. Aylıksız izinde olanların atamaları ise ancak göreve başladıkları tarihten sonra yapılacaktır.

14. Unvan Değişikliği Sınavına katılacak adayların, müracaat tarihi itibarıyla sınava katılma şartlarını taşımaları gerekmektedir.

C- SINAV ÜCRETİ

1. Unvan Değişikliği Sınavına girecek adaylar, 100 (Yüz) TL sınav ücretini, 07 - 13 Nisan 2014 tarihleri arasında; üniversitenin http://uzem.omu.edu.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve parola ile giriş yaparak kredi kartı ile yatıracaktır. Adaylar, sınav ücreti yatırırken herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.

2. Sınav ücreti belirtilen şekilde yatırılacak, mektupla, elden veya başka bir yolla tahsil edilmeyecektir. Sınav ücretini yatırmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

3. Başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen/giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, sınavı geçersiz sayılan, birden fazla ücret yatıran ve ücret gerektirmeyen bir iş için ücret yatıran adayların ödedikleri ücretler iade edilmeyecektir.

D- SINAVIN UYGULAMASI

1. Unvan Değişikliği Sınavı, 18 Mayıs 2014 tarihinde, Saat: 10.00'da Ankara'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin belirleyeceği salonlarda yapılacaktır,

2. Sınav, Bakanlık mevzuatı ile avukat kadrosunun görev alanı ve niteliğine uygun konularda 50 soruluk çoktan seçmeli test usulü yapılacaktır.

3. Adaylar sınava sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. Sınav Giriş Belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Özürlü adaylar beyan ettiği özürle ilgili sağlık raporu, özürlü nüfus cüzdanı ya da özürlü kimlik kartlarından birini yanında bulunduracaktır.

4. Sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

E- SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASI VE İTİRAZ

1. Sınav sonuçları Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Bakanlığımız internet sayfasından adaylara duyurulacaktır.

2. Sonuçlara, ilan edildiği tarihten itibaren beş iş günü içinde Ondokuz Mayıs Üniversitesine yazılı olarak itiraz edilebilir.

3. Adaylar itiraz başvurularını Ondokuz Mayıs Üniversitesinin Vakıflar Bankası Samsun Şubesi TR28 0001 5001 5800 7299 7884 67 İBAN numaralı hesabına 10 (On) TL (KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır. İtiraz başvurusunda Üniversitenin gelen evrak kayıt tarihi geçerli olacaktır.

4. Yapılan itirazlar, Sınav Kurulunca incelenir veya Ondokuz Mayıs Üniversitesine incelettirilir. İnceleme sonuçları Bakanlıkça en geç on gün içerisinde yazılı olarak ilgililere bildirilir. İtiraz üzerine verilen karar kesindir.

5. Süresi geçtikten sonra yapılan, T.C. Kimlik Numarası, imza, adres ve banka dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve itiraz ücreti yatırsa dahi yatırdığı ücret iade edilmeyecektir.

F- SINAVDA BAŞARILI OLANLARIN YERLEŞTİRME VE ATAMA İŞLEMLERİ

Sınavda başarılı olanların yerleştirilmesi ve atanmasına ilişkin hususlar sınav sonuçlarının açıklanmasına müteakip Bakanlığımızın internet adresinden duyurulacaktır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.