Sağık Bakanlığından Görevde Yükselme Talebi

Sağlık Söz Sen Ankara İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığının yıllardır görevde yükselme sınavı yapmadığına dikkat çekilerek şu ifadeler kullanıldı:

Sağık Bakanlığından Görevde Yükselme Talebi
Sağlık Bakanlığında memuriyete başladıktan sonra anayasal hak olan eğitim hakları doğrultusunda mesleki  üst öğrenim bölümlerini ve diğer branşları okuyan sağlık çalışanları işe girdikleri ünvanları ile çalıştırıldıkları için son okudukları branşlarda görev yapamıyor. Mevcut kadrolu personeller dışında sözleşmeli personelin de kadroya geçişi ile ünvan değişikliği mağduru personel sayı daha da artmıştır.Yıllardır yapılmayan ünvan değişikliği sınav nedeniyle ünvan mağduru 10 binlerce sağlık çalışanı ünvan değişikliği mağduru olmuştur ve geçen yıl sonu yeni mezunların eklenmesi ile mağdur sayısı artmaktadır.

Düzenli aralıklar yapılması Yönetmeliklerce belirtilen "Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavları" yıllardır Sağlık Bakanlığınca yapılmamaktadır ve Anayasal bir suç işlenmektedir.

Üniversitelerin verdiği diploma ile elde edilen ünvan ve personelin kamuda 657'li sağlık çalışanı olarak görev yaptığı düşünülürse bu konuda sınavın dahi yapılmasına gerek olmadığını Sağlık Söz Sen olarak vurguluyoruz. Personelin mağduriyetinin giderilmesi adına ACİLEN ünvan değişiklikleri yapılmalıdır.

Tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz.


 KamuExpress

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER