Radyoloji Teknisyenlerinin Şua Ve Fiili Hizmet Zaferi

Radyoloji Teknisyenlerinin Şua ve Fiili Hizmet Zaferi ÜMRAD-DER) Başkanı Heybet Aslanoğlu ,TÜMRAD-DER üyesinin şua ve fiili hizmetlerden yararlanamadığı gerekçesiyle açtığı davanın olumlu sonuçlandığını bildirdi.

Radyoloji Teknisyenlerinin Şua Ve Fiili Hizmet Zaferi
24 Ocak 2015 Cumartesi 00:45

Soner TOPRAK  / Özel Haber / www.personelsaglik.NET

TÜMRAD-DER)Başkanı Heybet Aslanoğlu ,TÜMRAD-DER üyesinin şua ve fiili hizmetlerden yararlanamadığı gerekçesiyle açtığı davanın olumlu sonuçlandığını ve dernek sitesinden aşağıdak açıklamaları yaptı. 


Balıkesir ili Edremit ilçesi ADSM'de radyoloji teknisyeni olarak çalışan üyemiz Canol KANER şua izni verilmesi ile ilgili idareye verdiği yazının idarece olumsuz cevap verilmesi üzerine dernek avukatımız Av. Fatma ERDOĞAN'ın takip ettiği dava lehimize sonuçlanmıştır.

Balıkesi İdare Mahkemesi'ne açılan davanın aleyhte sonuçlanması üzerine Bursa Bölge İdare Mahkemesi'ne yapılan başvuru sonucu mahkeme lehmize karar vermiştir. 

Soz konusu kararda ''ADSM'lerde çekilen röntgen filmlerinde film hasta tarafından tutulsa bile radyoloji teknisyenlerinin sürekli bu ortamda çalışması nedeniyle radyasyona maruz kalma durumunu değiştirmemektedir'' denilerek ADSM'lerde diş röntgeni çeken teknisyenleri yılda bir ay şua izni kullanmaları gerektiğine hükmetmiştir.

Ayrıca Balıkesir İdare mahkemesi'ne aynı üyemiz tarafından FİİLİ HİZMETTEN YARARLANMA amacıyla yapılan başvuru kabul edilmiş ve Balıkesir İdare Mahkemesi diş röntgeninde çalışan teknisyenlerin Fiili hizmetten yararlanması gerektiğine hükmetmiştir.

Üyemiz Canol KANER ve dernek Avukatımız Fatma ERDOĞAN'ı tebrik ediyoruz. Karar ADSM'lerde çalışan yaklaşık 5000 civarında meslektaşımızın mağduriyetlerine SON vermesini temenni ediyoruz.

DİKKAT!!
ADSM'lerde çalışan meslektaşlarımız şua izni ve fiili hizmet konusunda sorun yaşıyorlarsa bir dilekçe yazarak aşağıdaki mahkeme kararlarını EK olarak idarelerine sunmaları gerekir. İdare buna rağmen sorunu gidermez ise dava açma hakkı elde edeceklerdir. Dernek avukatları üyelerimize gerekli hukuki desteği sağlayacaklardır. Dernek üyeleri hastaneye verecekleri dilekçe'yi talep edebilirler.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.