Psikologların Aylık Ücretleri..

PSİKOLOGLARIN AYLIK ÜCRETLERİ

Psikologların Aylık Ücretleri..
10 Kasım 2013 Pazar 21:02

Kamu kurum ve kuruluşlarında Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil "Psikolog" unvanlı kadrolarda görev alanlar, ilgili alanda sağlık bilimleri lisansiyeri olup, gördükleri eğitim nedeniyle memuriyete 8 inci derecenin 1 inci kademesinden başlamaktadırlar.

Psikolog unvanlı personelin aylık ücretleri, görev yaptıkları yerlerden kaynaklı olarak yararlanabilecekleri ek ve/veya ilave özel hizmet tazminatı nedeniyle farklılık gösterebilmektedir.

Bu personelin, ücretlerinde farklılık yaratan unsurlar dikkate alınmaksızın, alabilecekleri aylık net ücret tutarlarının, hizmet yılları ile derece ve kademelerine göre gösterdiği değişimi bir arada değerlendirmek amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız hesaplamada aşağıdaki rakamlara ulaşılmıştır.

PSİKOLOGLARIN AYLIK NET ÜCRETLERİ


NOT: Hesaplamalarda;

**2013 yılı ikinci 6 aylık katsayıları kullanılmıştır.

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

**Sabit döner sermaye ödemeleri hesaplamaya dahil edilmiştir. (Ek ödemeleri döner sermaye gelirlerinden karşılananlar için)

**Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

**Gelir Vergisi oranı %15 uygulanmıştır.

**5 yıl ve daha az hizmeti olan memurların 01.10.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.

**Çalışılan bölgelerden kaynaklı ek özel hizmet tazminatı ile ilave özel hizmet tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

**Psikologların hizmet yılları itibariyle ulaşabilecekleri derece ve kademeler, fazladan yapılabilecek kademe ilerlemeleri ve derece yükselmeleri dikkate alınmadan belirlenmiş olduğundan, ilave derece yükselmesi ve kademe ilerlemelerinden yararlanmış olanların belirttiğimiz derece ve kademelere daha erken sürede ulaşabilmesi de mümkündür. 

memurunyeri.com
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.