Promosyon Şartlarını Sağlıkçılar Belirledi

Yalova Devlet Hastanesinde Referandum.

Promosyon Şartlarını Sağlıkçılar Belirledi
18 Kasım 2015 Çarşamba 19:30


Yalova Devlet Hastanesinde çalışan personelin maaşlarının banka üzerinden ödenebilmesi  için Banka ile Kurum arasında yapılacak  sözleşmenin süresinin  ve personele ödenecek ekonomik değerin hangi süreler içerisinde  ödenmesinin belirlenmesi amacıyla  çalışanlar arasında referandum yapıldı.

Çalışanın % 52.8 Yapılan Oylamaya Katıldı.

Yalova Devlet Hastanesinde çalışan personelin Maaşlarının Banka üzerinden ödenmesi  Banka ile Kurum arasında yapılacak  sözleşme çerçevesinde Personele ödenecek ekonomik     ( Promosyonun ) değer hangi zaman dilemleri aralığı ile ödenmesi, Banka ile Kurumun kaç yıllık bir sözleşme yapılmasının belirlenmesi için referandum yapıldı. Referanduma çalışanlar yoğun ilgi gösterdi. 492 Personelin çalıştığı kurumda 260 çalışan oy kullandı. Diğer bir deyişle çalışanın % 52.8 yapılan oylamaya katıldı.

Kaç Yıllık Sözleşme Yapmasını İstersiniz

Oy pusulasında iki soru yer aldı.

1- Personel maaşlarının banka  üzerinden ödenmesi nedeni ile  bankanın kurum çalışanına vereceği  ekonomik değerin 

A- tamamı bir sefer demi,

B- 6 aylık dönemler halin demi,

C- aylık dönemler halindemi. Verilmesini istersiniz.?

2- Personel maaşlarının banka  üzerinden ödenmesi  için kurumun banka ile kaç yıllık sözleşme yapmasını istersiniz.?

A- 1.Yıllık, B- 2.Yıllık, C- 3.Yıllık, D- 5.  Yıllıklı mı olsun? diye  soruldu.

Personelin % 99.6promosyon ödemelerinin tek seferde peşin ödenmesini istiyor.

492 Personelin çalıştığı kurumda 260 çalışan oy kullandığı sandık da % 52.8 oylamaya katılım oldu.  Oy kullanan  260 Çalışanın 259’ u   Promosyon ödemelerinin bir seferde peşin olarak ödenmesini istiyor.  Oranlama olarak çalışanın  % 99.6 tekamül ediyor.  Kinci soruda sorulan soruya ise 260 Kişinin 206 sı  Kurumla bankanın İki yıllık bir sözleşme imzalamasını, istiyor buda % 79.2 bir orana tekamül ediyor. 

 İhtilafların Önü  Kesilmiş Olur

Referandum sonrası açıklamada bulunan Türk Sağlık SEN Şube Başkanı Ömer Çeker; personel maaşlarının Banka üzerinden ödenmesi için banka ile kurumun yapacağı sözleşmenin daha sağlıklı temellere oturtulması ve personelin beklentilerinin kurum amirine aktarmak,  kurumda çalışan personel arasında yapmış olduğumuz referandum sonuçlarına göre bir teknik şartname hazırlanacağına inanıyoruz. Diyen Çeker; uyarılarımız ve personelin beklentileri dikkate alınırsa ilerleyen sürede banka, kurum ve personel arasında her hangi bir sorun yaşanmaz, ihtilafların önü de kesilmiş olur dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.