Personel Maaş Bordroları e-bordro Uygulaması Konulu Yazı ..

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün 02/07/2015 tarihli Personel Maaş Bordroları e-bordro uygulaması konulu yazısı hakkında duyuru yayımlandı..

Personel Maaş Bordroları e-bordro Uygulaması Konulu Yazı ..
16 Temmuz 2015 Perşembe 09:28

                                                    T.C.
                                       MALİYE BAKANLIĞI
                                 Muhasebat Genel Müdürlüğü

Sayı: 83993637-900-6574            02/07/2015
Konu: Personel Maaş Bordroları

İlgi:      a) 30.07.2008 tarihli ve B.07.0.MGM.0.41-315-01-01/11386 sayılı yazı. . 
            b) 16.09.2008 tarihli ve B.07.0.MGM.0.41-315-01-01/13968 sayılı yazı.

İlgide kayıtlı yazılarımızda, maaşları say2000i sistemi üzerinden hesaplanan ve ödemeleri Genel Müdürlüğümüze bağlı muhasebe birimlerince yapılan memurların maaş bordrolarını, her ayın 15 i ile 30 u arasında Bakanlığımız tarafından belirlenecek güvenlik kriterlerine göre (T.C. Kimlik No, Kurum Sicil No ve Emekli Sicil No girilmek suretiyle) Genel Müdürlüğümüz web adresinde bulunan "e-Bordro" linkine (http://bordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm) bağlanarak alabilecekleri belirtilmiş ve bu güne kadar da memurlara maaş bordrolarını elektronik ortamda alma imkanı sağlanmıştır.

Bilindiği üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan E-Devlet Uygulaması ile Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümünü gerçekleştirmek, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli kamu hizmeti sunabilmek amacım yerine getirmek ve katılımcı, şeffaf, etkin ve basit iş süreçlerini ilke edinmiş bir kamu hizmeti anlayışı oluşturmak üzere tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan E-Devlet portalı oluşturulması hedeflenmiştir.

Bu bağlamda, maaşları Bakanlığımızca (Muhasebat Genel müdürlüğü) yürütülen KBS -Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi üzerinden yapılan Kuramlarda çalışan personelin maaş bordrolanm daha güvenlikli bir ortamda alabilmelerini sağlamak üzere "e-Bordro" linki (http://bordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm) 01.09.2015 tarihinden itibaren E-Devlet Uygulamasına yönlendirilecek olup, söz konusu tarihten itibaren maaş bordrolan sadece https://www.turkiye.gov.tr adresinden alınabilecektir.

                                                                   Bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim.

                                                                                                             Ertan ERUZ
                                                                                                              Bakana.
                                                                                                           Genel Müdür V.

DAĞITIM :

   81 İl Valiliğine
5018 Sayılı Kanuna Ekli I Sayılı Cetvelde Sayılan İdarelere
5018 Sayılı Kanuna Ekli II ve III Sayılı Cetvelde Yer Alıp
  KBS Personel Modülünü Kullanan İdarelere

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.