Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik

19 Temmuz 2014 SALI Resmî Gazete

Özel Hastaneler Yönetmeliğinde Değişiklik
19 Temmuz 2014 Cumartesi 17:24

 19 Temmuz 2014  SALI

Resmî Gazete

Sayı : 29065

YÖNETMELİK

Sağlık Bakanlığından:

ÖZEL HASTANELER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 27/3/2002 tarihli ve 24708 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Hastaneler Yönetmeliğinin Geçici 11 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 11 – 11/10/2011 tarihli ve 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 14 üncü maddesi çerçevesinde taşınırları, taşınmazları ve personeli Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna devredilen özel hastaneler, mezkur maddenin ikinci fıkrasında yer alan süre içerisinde ruhsatında yer alan hakları ile aynı il içerisinde taşınabilir veya faaliyette olma şartı aranmaksızın devredilebilir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek 2 sayılı “Özel Hastane Müeyyide Formu”nun (3) numaralısatırının “1. Tespit” sütununda yer alan “yüzde” ibaresi “binde” olarak, (20) numaralı satırının “1. Tespit” sütununda yer alan “yüzde” ibaresi “binde” olarak, (21) numaralı satırının “2. Tespit” sütununda yer alan “onu” ibaresi “altısı”olarak ve aynı formun açıklamalar başlıklı bölümünün (d) bendinde yer alan “ve (d)’de” ibaresi “ve (ç)’de” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Bu Yönetmeliğin 2 nci maddesi 1/7/2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, diğer maddeleri ise yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.