Önlisans Okuyanlar Hatamı Yaptı?..

ÖNLİSANS OKUYANLAR HATAMI YAPTI?

Önlisans Okuyanlar Hatamı Yaptı?..
21 Ekim 2013 Pazartesi 19:46

Tıbbi sekreterler olarak emeklerimizin karşılığını istiyoruz. 4 yıl sağlık lisesi Tıbbi sekreterlik okuyanların çoğu 2 yıllık sağlık hizmetleri MYO Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik progmanını bitirdiler. onlar hatamı yaptı şimdi. Suçumuz 2 yıl sağlık hizmetleri meslek Yüksekokulunu bitirmemiz miydi?.Lise mezunu olarak beklemek mi? lazımdı. yazık günah.Bu ülkede çözülemeyen bir sorun olan Tıbbi sekreterler sorunu hem meclisin hemde halkın bildiği Tıbbi sekreterler sorunu Niyeki muhalefet soru önergeleri sunduğu için çözmeyen sorunlar olduğunu biliyoruz.Bu ülkede özel hastane sahibi bakanın emek veren kişilerin hakkını tanımadığı olduğunu biliyoruz.Bu ülkede emek veren bir hakkı yok saymaya hakkı yoktur. Bu ülkede Tıbbi sekreterlerde 6 yıl emeğin karşılığını istediğini biliyorlar. Onlar gibi 6 katı maaş istemiyoruz. Emeğimizin karşılığını atanmak, iş istiyoruz. Bu ülkede kendi alanı olmadığı halde torpili olduğu için Tıbbi sekreter adı altında çalıştırıldığını biliyoruz.Bu ülkede hak etmediği maaşın kaç katını alan kişilerin olduğunu biliyoruz.Aile hekimliğinde Tıbbi sekreterlerde yanlarında asgari ücretle çalıştırılıyor. Aile hekimliğin sözleşme güvencesi ücret adalet olursa işsiz kimse kalmaz. Aile hekimliğinde sınıflandırmadan dolayı doktorlar maaş farkı alıyor.Bizim istediğimiz sadece hakkımızdır.Bizlerde kadrolu olmak istiyoruzkpss puanımız aldık.Bu yasada bizlerde sözleşme güvencesi verilsin. Zaten maaşımızı alıyoruz. Bu adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz. Bu ülkede çok kişinin emek vermeden trilyonlar kazandığını biliyoruz. Bu ülkede yandaş kişilerin yolsuzluklar yaptığını biliyoruz.
4 yıl sağlık lisesi Tıbbi sekreterlik okuyanların çoğu 2 yıllık sağlık hizmetleri MYO Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik progmanını bitirdiler. onlar hatamı yaptı şimdi. Suçumuz 2 yıl sağlık hizmetleri meslek Yüksekokulunu bitirmemiz miydi?.Lise mezunu olarak beklemek mi? lazımdı. yazık günah..16 Önlisans Tıbbi sekreter alınıyor.Peki herkes yerindemi saysın.Kimse üniversite okumasın Lise düzeyinde kalsınlar.4 yıl sağlık lisesi Tıbbi sekreterlik okuyanların çoğu dikey geçişten ağlık hizmetleri MYO Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programını bitirdiler.Tıbbi sekreterler olarak sağlık Bakanı ve yetkililerine sesleniyoruz:6 yıl emek veren Tıbbi sekreterleri göz önünde bulundurmaları gerekir.Tıbbi sekreterlerin ne dediğini anlamaları gerekiyor.Halkın taleplerini yerine getirmeleri gerekiyor. Tıbbi sekreterlerin sesini Bütün Vekiller duydu doktorlar duydu ama işine gelmeyenler duymadı. Sosyal medyada Türkiye?nin çoğu Tıbbi sekreterlerin haksızlığa uğradığını farkına vardı. En son ya intiharlar artacak ya da saldırılar. Bunun önlemini alın. Bir çözüm bulun.Sağlık sisteminin geleceğini, sağlık hizmetlerinin etkinliği ve sürdürülebilirliğini doğrudan etkileyen temel sorunlar çözümlenmedikçe uygulanacak politikalar asla yeterli olamayacaktır. Sorun çözmek adına sorunları ağırlaştırmanın bedelini ödemek istemiyorsak, gerçekçi politikalar üretmeli, sağlık üretmenin yolunun sağlıklı kararlardan geçtiği unutulmamalıdır. Bu konuda TBMM içinde tüm tarafların katılımı ile sorunlara karşı alınacak önlemler, çözüm önerileri ve gerekli politikaların oluşturulması amacıyla Meclis araştırması açılması gerekmektedir.?
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.