Ön Lisans Mezunlarına Lisans Tamamlama İmzalandı..

Ön Lisans Mezunlarına Lisans Tamamlama İmzalandı..

Ön Lisans Mezunlarına Lisans Tamamlama İmzalandı..
22 Haziran 2013 Cumartesi 15:02

Lisans tamamlama olayı daha önce yapılan protokol gereği(6 sayfa) 22.05.2013 tarihinde

……………………………imzalı olarak Atatürk üniveristesi ve 19 Mayıs Üniversitesi rektörlüklerine yazılarak işlemlerin başlatılması istenmiştir.

Tabi her zaman olduğu gibi masa başında sendikacılık yapanlar haberi yalanlamakta haksızda sayılmazlar, Genel Başkan olarak Biz Aktifsağlık-sen Sendikası kurulmadan  önce Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneğinde(2005-2010) Genel başkanlık yaptığımı bilmeyen yoktur.

İşte bu dönemde  2007 yılnda LABGEKAP adı altında bir proje hazırlayarak sağlık bakanlığı ilgili birimleri ile paylaşmıştık daha sonra bunu Sağlık Komisyon Başkanı Cevdet EDÖL daha sonra Agas KAFKAS la paylaşarak neden lisans tammalamanın olması gerektiğini anlatmıştık. Ayrıntı olarak bahsedecğim verilecek ünvan tartışması idir.

Aynı dönemde TÜMRAD-DER tarafından RADGEKAP projesi aynı yol bizle bereber bahse kurum ve kişilere teslim edildi.

Belki Lisans tamamlama haberi TÜMRAD-DER tarafından yeni yayınlanmış olsa daha anlamlı olabilirdi.Bazen hızlı haber yapayım derken kişi yada kurumları sıkıntıya sokuyoruz.

21.06.2013 tarihinde Sağlık Bakanlığında bugün yaptığım bilgi alış verişi ile Lisans Tamamlama yazıların ilgili kurumlara gönderildiğini öğrendim ayrıca lisans tamamlamada mesleklerin guruplandığını ve sınav ile girleceğini öğrendim.Bunu paylaşmaktada bir sakınca görmüyorum.,

Lisans Tamamlama Haberi Sağlık Bakanı Sn.Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından  bizzat duyurulacak ve genel hataları ile basına  açıklancak, haberin olgulaşmadan  deşifre olması biraz sıkıntı oluşturmuş durumda olsada Tüm meslek guruplarına Lisans Tamamlama görülmektedir.

Bizler Sağlık Personeli Meslek Odası Kanununu, Meslek Tanımları,Meslek Standartları,Mesleki Yeterlilik, Lisans tamamlama derken bunlara hep soğuk bakıp bunların  olması halinde sendikacılık yapılamayacağını söyleyenler şimdi saha daralınca herşeye sahip çıkmaya başladılar.

Beyler masa başından bilgilere ulaşılmıyor sahaya inmek gerekiyor.Baskı zulum yada kişileri falancı diye lanse etmeklede sendikacılık yapılmıyor. Bizler sahadan pişerek geldik birileri bize masaları miras bırakmadı yada gel sen otur demediler.

Bizler zor şartlarda sivil toplumculuk yani dernekçilik yaparak burlara geldik ekonomik özgürlüğümüz hiç bir zaman tam olmadı ama içerisinde buram buram meslek aşı ile olan insanlarla yan yana durduk buralar hep saf ve temizdi çünkü bizler ne siyaet ne de siyasetçiye geçit vermedik kamplaşmadık kimsenin devamı asla olmadık.Şükürler olsunki bizler buralardan geldik ve kimseye yüksekten bakarak saygısızlık etmiyoruz haddimizi biliyoruz.

           Şu 28 Şubat tan bahsedenler isitfaalrını imzalayıp çeplerinde gezdirdiklerinde bir açıklaslarda herkes gerçeği bir öğrense şitim artık yoksa ben deşifre edecğim.Bu kadar rant ve duygu sömürüsü yeter!!!

Ülkemizde sendikacılık yandaşcılık masa başı eleman yerleştirme yerleri olarak görüldüğü için sağlık çalışanalrının asıl sorunları hep atlanmıştır.

2001 yılında Ülkemizde sendikacılığa karşı duran siyasi zihniyetle yan yana duranlar bunu biliyor olmalı….

Sağlık Persoenli Meslek Oda Kanununa karşı çıkanlar görüyoruzki perde arkasından bu işin haveriliğine soyunmuşlar.Tamam yaptırın alkışlayalım.Biz sağlık perseoneli adına yapılan her hayırlı işi alkışlar ve takdir ederiz.Kimse yapmadığı bir olayı artık sahiplenmeyecek buna asla müsade etmeyeceğiz.

Biz hemşireler günü ebel günü var neden diğer meslekelein günü yok dediğimizde sendika başkanları karşı çıkmıştı yine 2008 yılnda türkiyede Tıbbi Laboratuavr Günü Kutlamasını başlattığımızda dalga geçenler görüyoruz ki son dönemlerde  bu günün kutlanması için sitelerinde yer ve temsilcileri vasıtası ile kutlama yazıları panaolara konuluyor.

Unutmayın sizlerin düşündüğünü biz yıllar öncesi ilgili kurumlarla paylaştık ve çalışmalrımız devam ediyor.

Siz sayı saydınız üye hanenizi ve bankadaki hesaplara giren paralara baktınız.

Biz sizlere küçük olan dernekler YÜREĞİMİZİ ortaya koyarak   sorunları çözmek için ömrümüzü yollarda,ve sempozyumda meslekelrin sorunlarını anlatmak için geçirdik.

Biz biliyoruzki  Allah diyorki  “Sabırlı ol, çünkü ALLAH güzel iş yapanların mükafatını zayi etmez. . . -Hûd / 115

Zaten Sendiikaya dönüşmemizin nedenide insanların dernekçilik kültürünü bilmemelerinden dolayıdır. Mesleklern sorunlarını daha iyi analatıp bakanlık ve kitlelere duyurmak için yola çıktık Lobilerin karşısına biz de varız demek için bu yola çıktık biz seferle sorumluyuz zafer gelirse Allahtandır ilkesini asla unutmadık.

İnsan gücü planlamsı ile kaçtane planınız ve raporunuz var beyler 2015-2019-2023 planalrımız hazır ve sağlık balanlığı ile paylaştık çünkü bizler Sağlık Meslek Liseleri,Sağlık Hizmetlei Meslek Yüksek Okulları ve Sağlık Meslek Yüksek okulları ile çalışıyoruz sahayı dinliyoruz.

Bu iş öyle başkasının üyelik formuna imza atarak yada 4688 sayılı sendikalar kanunun 14 maddesine muhalif olarak sendikacılık yaparak olmuyor.

Ben Sağlık alanındaki tüm sendikaları bir panele davet ediyorum bunu basın önünde de yapabiliriz.Ama gelemezsiniz çünkü burada ŞAH MAT olacağınızı biliyorsunuz

Biz hayırda yarışıyoruz. Biz ölümün olduğunu unutmadan dünyada amel defterimizi kapatmamak için çalışyoruz.İnsanalrı baskılayarak zulmederek sendikacılık yapmadık yapayacağız yapanalrada asla müsade etmeyeceğiz.

Hüseyin AYHAN
AktifSağlık-Sen
Genel Başkanı
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.