Okul Hekimliği Kurulması Teklif Edildi

Okul Hekimliği Kurulması Teklif Edildi

Okul Hekimliği Kurulması Teklif Edildi
20 Eylül 2014 Cumartesi 10:10

222 SAYILI İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM KANUNUNA EK BİR MADDE EKLENMESİ HAKKINDAKİ KANUN TEKLİFİ
MADDE 1- 222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu'na aşağıdaki ek madde eklenmiştir:
“ EK MADDE 5- İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında sağlıklı ve güvenli eğitim öğretim ortamını sağlamak, okul içinde meydana gelen kazalara acil müdahale ve ilkyardım ile önleyici ve koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetleri vermek üzere ‘okul hekimliği' kurulur. Okulda, okul hekimliği için doğal aydınlatmalı uygun mekân ayrılır.
Okul hekimliğinde en az bir tabip görevlendirilir.
Okul hekimliğinin; araç, gereç, teçhizatları ile bu birimlerde bulunması gereken personel nitelikleri, sayısı, işe alınmaları, görev, yetki ve sorumlulukları, çalışma şartları, görevlerini nasıl yürütecekleri, yetkilendirilmelerine dair usul ve esaslar Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığınca müştereken tespit ve tayin olunur. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevlendirilmek üzere gerektiği sayıda uzman tabip ve tabip, Sağlık Bakanlığı kadrolarından temin edilir.
MADDE 2 - Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3- Bu kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.