NÖRAL TERAPİ ile Baş Ağrısı, Omuz Ağrısı ve Bel Ağrısına Çözüm

NÖRAL TERAPİ ile Baş Ağrısı, Omuz Ağrısı ve Bel Ağrısına Çözüm

NÖRAL TERAPİ ile Baş Ağrısı, Omuz Ağrısı ve Bel Ağrısına Çözüm
28 Mayıs 2016 Cumartesi 10:41

 

Almanya'da yaklaşık 50 yıldır uygulanan Türkiye'de de yaklaşık 4 yıldır uygulanmaya başlanan istem dışı sinir sistemini düzenleyen bir tedavidir.

Vejetatif (istem dışı) sinir sistemimiz vücudumuzda 500 bin kilometrelik bir ağ şeklinde tüm organları sarar, yani dünyanın çevresini on iki kez sarabilecek bir kablo şeklindeki bağlantı, vücudumuzun düzenli çalışmasını sağlar. Başta ağrıya yol açan rahatsızlıklar olmak üzere pek çok hastalığa çözüm olan nöral terapi ile tedavi, bedenimizdeki sinir sisteminin dengeli çalışması prensibine dayanır.

Ameliyatlar, çeşitli hastalıklar, gereksiz ilaç kullanımı, problemli dişler, büyük ruhsal travmalar, bağırsak problemleri, hormonal sorunlar, uç uca getirildiğinde 500 bin kilometre olan sinir sistemimizde blokajlara neden oluyor. Sebepsiz ağrı ya da tarifi güç birtakım şikayetlerin çoğu, işte bu birbirine bağlı, milyarlarca sinir hücresi arasındaki bu kopukluktan kaynaklanıyor.

Noral terapi, istem dışı sinir sisteminin regülasyonu sonucu vücudun iyileşmesi esasına dayanan bir tedavidir.

Vejetatif sinir sistemi dediğimiz, vücudumuzu kablo ağı gibi saran sinir sistemi organizmanın düzenli çalışmasından sorumludur ve bu sistem organların birbiri ile iletişimini sağlar.

Bedene gelen çok ufak bir uyarının bile tüm organizma tarafından algılanıp, hemen anında tepki verilmesini sağlayan organlar arasındaki ileti alışverişi bu sistem tarafından gerçekleştirilir, örneğin tansiyonumuz düşer ise, anında böbrek üstü bezinin devreye girmesi ile tansiyon yükselten maddeler salgılanır.

Ameliyat, çeşitli hastalıklar, ruhsal travma, gereksiz ilaç kullanımı, diş problemleri; bu iletişim sisteminde blokajlara sebep olur. Vücudumuzda, birbirine bağlı milyarlarca sinir hücresi tarafından gerçekleştirilen ileti alış verişindeki bu blokajlarda bir süre sonra çeşitli ağrı ve şikâyetlere sebep olabilir.

Bu şikâyetler ve sebepsiz ağrılar; klasik tıp kriterlerine göre adı olan bir hastalığa dönüşene kadar, uzun zaman geçer, şikâyetler kronikleşir ve hastalığa dönüşür.

Blokajlar sonucu, önce fonksiyon bozuklukları başlar, kişi hastane hastane, doktor doktor gezer, bir takım şikayetleri var ama bir türlü adı konulamaz. Bazı yerleri ağrır, mutsuz, iç sıkıntısı vardır. Uykuları düzensiz, bağırsaklar problemlidir. Ama tam teşhis yoktur. Ya psikolojik ya da idiopatik denilip spor, diyet tavsiye edilerek gönderilir. Ama şikâyetler geçmez. Çoğu hasta antideprasana başlar. Böylece kısır döngüde başlamış olur.

Ağrı, huzursuzluk, yorgunluk vs. antideprasan, kısır döngü devam eder. Seneler sonra bir hastalık belirir. Bu hastalık migren, alerji, kabızlık, fıbromyalji, irritabl kolon, boyun fıtığı, omuz ağrısı vs. sonra tıbbi tedavi, çoğu kez tam başarılı tedavi edilemez. Yıllarca çekilen migren ağrıları ya da irritabl kolon ağrıları veya sedef hastalığı ortaya çıkar.

Noral terapi, sadece hastalığın adı konulduktan sonra değil, hastalığın adı konmadan önceki sıkıntı döneminde bile tedavi olanağı sunar. Diğer bir söylem ile nöral terapi;

Sebepsiz ağrı, kronik yorgunluk, uykusuzluk, kabızlık, iç sıkıntısı, stres, vb. başladığı zamanda da tedavi olanağı sunan mucize bir tedavi yöntemidir.


NÖRAL TERAPİDE NASIL TEDAVİ UYGULANIR?

Nöral terapide kullanılan ilacın ana maddesi, acıbadem ve ısırgan otudur. Tedavi öncelikle problemin olduğu yere. küçük bir insülün enjektör iğnesi ucu ile lokal bir uygulamayla başlar. Bu uygulama seanslar halinde yapılır. Enjeksiyon sayısı ve tedavi süresi, hastalığa ve kişinin regülasyon cevabına göre değişir. Uygulama lokal, segmental, genişletilmiş segmantal, ganglion ve bozucu alan tedavisi olarak devam eder. Özellikle bozucu alanların tedavisi çok önemlidir. Hastalıkların çoğu (% 30-50'si) bozucu alan kaynaklıdır. Bozucu alanlarında %70'i baş bölgesindedir. (Dişler, sinüs, bademcik vs.) Diğer önemli bozucu alanlar sezaryen ve batın ameliyatlarıdır. Bozucu alanlarda sinirsel ileti kopmuştur. Yanlış ileti o bölgenin dışında başka bir yerde probleme sebep olabilir.

Sezaryan olmuş kadınların daha ileri yıllardaki kâbus gibi problemlerinin çoğu bu bozucu alan kaynaklıdır.

Kullanılan ilaç; uygulamanın yapıldığı yerde, çevresinde ve o bölgenin etkilediği organlarda sinir sistemini uyarır önce hücre düzeyinde bir etki başlar. Bozuk olan hücre zarının elektriksel potansiyeli normale dönüşür, bu şekilde iletinin düzelmesi sağlanır. İlaç o bölgede kan akımını ve oksijen düzeyini arttırır ve kaslar üzerindeki iletişimi sağlayan sinir sistemini düzenler.

Bozucu alanlara yapılan tedavide de, kopmuş olan elektriksel ileti yeniden sağlanır ve problem düzelir. Problemler ve ağrılara sebep bozucu alan değilse asidik beslenme, deformiteler ya da yaşlanma sorunlara neden olabilir.

Ayrıca tedavide enjeksiyondan korkanlar ve çocuklar için özel yapılmış manyetik alan lazer cihazı da kullanılır. Bu cihazla yapılan tedavi % 70 etkili olduğu için seans sayısı artabilir.

NOKAL TERAPİ İLE TEDAVİ EDİLEN BAZILARI:

- Migren ve baş ağrısı

- Çeşitli ağrılar

- Boyun ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı, omuz ağrısı

- Nevralji, yüz felci ve diğer felçler

- Kr. Tonsillit (bademcik)

- Sinüzit, allerjik rinit

- Çeşitli alerjiler

- Tiroit bozuklukları

- Kabızlık, irritable kolon, ülseratif kolit, hemoroid

- Kas güçsüzlükleri

- Lenfatik sitem bozuklukları

- Sellülit

- Sportif yaralanmalar

- Anti-agmg

- Boyun-bel fıtıkları

- Hormon bozuklukları

- Menepozal şikayetler

- Huzursuz bacak

- Gece işemeleri

- İstemsiz idrar kaçırmaları

- Diz kalça eklem kireçlemeleri

- Nöropati, zona

- Skolyoz .Ankılozan Spondilit (omurga bozuklukları)

- Baş dönmesi

- Sedef

- Egzama

- Her türlü ameliyat sonrası oluşmuş ağrılar ve duyu bozuklukları

- Skar izlerinin estetik tedavileri

Bunun gibi daha pek çok hastalığa nöral terapi ile çözüm bulmak mümkündür.

Daha fazla bilgi için Dr. Ahmet Malhi’nin http://noralterapidernegi.com/ resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.