Nöbete Karşı Zincirli Eylem

AİLE HEKİMLERİ CUMARTESİ NÖBETLERİNİ BAKANLIK ÖNÜNDE PROTESTO ETTİ.

Nöbete Karşı Zincirli Eylem
11 Ocak 2015 Pazar 01:37

 Aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına cumartesi nöbetini Sağlık Bakanlığı önünde , kar yağışı altında hava sıcaklığı -10'u gösterirken protesto edildi.

Türk Sağlık-Sen tarafından gerçekleştirilen Eylemde " Nöbet dediniz, canımızdan ettiniz. Angarayaya Hayır" sloganları atıldı. Angarya Suçtur, ASM'ler Acil Servis Değildir" dövizleri taşındı.
Eylemde Genel Başkan Önder Kahveci konuşmasına ilk olarak 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayarak başladı. Genel Başkanımız Önder Kahveci sesimizi kamuoyuna duyuran medya mensuplarına teşekkür etti,

Bakanlık Çalışanı Zincire Vuruyor
Sağlık Bakanlığı'nın aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarını mağdur ettiğini belirten Önder Kahveci "Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının 200'e yakın görev ve sorumluluğu varken bir de Cumartesi Nöbetleri iş yüklerine eklenmiştir. Hatta Sayın Bakan Pazara da nöbet getireceğiz diyerek tam bir köle düzeni hazırladığını ifade ediyor. İş yükünün fazlalığına rağmen hala nöbetlerle iş yükünü arttırmakla yapılacak olan çalışanı zincire vurmaktır. Pazar nöbeti ile de zinciri prangaya dönüştürmek istemektedirler." dedi.

Bu gidişin hiç hayra alamet olduğunu belirten Kahveci "Sağlık Bakanlığı ilerleyen zamanlarda aile hekimleri eşlerinden ayrılsınlar, çocuklarını da unutsunlar. Artık ASM'lerde yatıp kalkacaklar derlerse şaşırmayın. Çünkü Bakanlık çalışanı hiç düşünmemektir. Onların aile ve sosyal yaşamları Bakanlığın umrunda değildir. Bakanlık sadece robot gibi çalışan ve hiçbir şey istemeyen bir çalışan modeli oluşturmak istemektedir." şeklinde konuştu.

İş Bırakmayı Sitelerinden Bile Yayınlayamadılar
Sağlık Bakanlığı'nın malum sendika ile kurduğu düzeni bozacaklarını kaydeden Kahveci "Malum yetkilendirilmiş sendika çalışanların yoğun tepkisi ve istifası sonrası iş bırakma kararını güç bela almıştır fakat bunu sitesinden ilan edememiştir. Yüreği yetmemiştir. Alanlara ise bunlar zaten yabancıdırlar. Salonlarda idareci ve siyasetçi ağırlamakla meşguldürler. Bakanlığın malum sendika ile kurduğu bu düzende çalışana vurmak istediği zincirleri kıracağız. Bu çarkın dişlilerini bozacağız. Bunun için tüm çalışanlarında tavır göstermesini bekliyoruz. Bizimle birlikte hareket etmelerini istiyoruz." dedi. 

Zincirleri Kıracağız, Zalimi Sevindirmeyeceğiz
Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına kürek mahkûmu muamelesi yapılmasını kabul etmiyoruz diyen Önder Kahveci "Tüm bunlara tepki olarak iş bırakıyor ve alanlara çıkıyoruz. Zulüm yapanlara bu meydanlarda adaleti, hakkı ve hukuku öğreteceğiz. Keyiflerinin istediği bir çalışma hayatı olmayacağını göstereceğiz. Köle düzenini kurdurmayacak, zalimi sevindirmeyeceğiz. Bugün burada çalışana bağlanmak istenen zincirleri kıracağız. Biz aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının yanında olacağız." dedi.

İş Bırakan Çalışanlara Teşekkür
Konuşmasında iş bırakan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına da teşekkür eden Önder Kahveci "Bugünde iş bırakan tüm aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına teşekkür ediyorum. Onlar da hakkın ve adaletin yanında olmuşlardır. Zalime tavır koymuşlardır. Bu tavırları ile isimlerini çalışma hayatlarına altın harflerle yazdırmışlardır. Haklarına, hukuklarına sahip çıkmışlardır." Şeklinde konuştu.
İş Bırakanlara Soruşturma Açmak Suçtur.

İş bırakmanın sendikalı memur için bir hak olduğunu ve bu konuda yüksek mahkeme kararları olduğunu hatırlatan Önder Kahveci iş bırakan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına soruşturma açan, tutanak tuna tüm idareciler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Nöbetler Sonlanmalı
Sağlık Bakanlığı'na Cumartesi Nöbetlerini sonlandırma çağrısı yapan  Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: Cumartesi nöbetleri zulümdür ve derhal sonlandırılmalıdır. Şayet sonlandırmazsa cumartesi nöbetlerini tutmamaya devam edeceğiz. Bakanlık bu işi inada çevirmemelidir ve bundan vazgeçmelidir. Çalışanın daha verimli bir şekilde hizmet üretmesinin yollarını aramalıdır. Çalışanın memnuniyetini artırmanın derdinde olmalıdır.

basın açıklamasının tamamlanmasının ardından temsili olarak aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına Bakanlığın bağladığı zincirleri kesti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.