MESLEKİ LİSANS MEZUNU BAZI SAĞLIK PERSONELİ BUGÜN NE KADAR MAAŞ ALACAK ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil bazı kadrolarda sağlık lisansiyeri olarak görev yapanlar da 15 Temmuz maaşlarını zamlı alacak..

MESLEKİ LİSANS MEZUNU BAZI SAĞLIK PERSONELİ BUGÜN NE KADAR MAAŞ ALACAK ?
15 Temmuz 2015 Çarşamba 18:28

Memur maaşlarına 1 Temmuz 2015 tarihinden geçerli olarak, %3 oranındaki zam ve %1,76 oranındaki enflasyon farkı zammı olmak üzere toplam %4,76 oranında zam yapıldı.

Sağlık bilimleri alanında lisans eğitimi görerek Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil; Hemşire, Diyetisyen, Çocuk Gelişimcisi, Psikolog, Fiziyoterpist, Sosyal Hizmet Uzmanı, Kimyager, Antropolog, Fizikoterapist, Odyolog, Pedagog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı, Ebe, Tıbbi Teknolog gibi unvanlardaki kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının, 15 Temmuz aylık net maaş miktarlarına ilişkin bilgi olması bakımından, memurunyeri.com olarak her derece/kademe ve tahmini hizmet yıllarındaki personelin maaş bilgilerine aşağıda yer verilmiştir.

Bugün zamlı maaşlarını alacak olan mesleki lisans mezunu sağlık personeline, 1-14 Temmuz maaş farkları da ayrıca ödenecek.

Hesaplama; ilgili personelin yararlandığı sabit döner sermaye (unvanları itibariyle belirlenmiş olan net ek ödeme miktarı kadar) aylık net ücrete dahil edilerek ve edilmeden iki farklı şekilde yapılmıştır. (Maaşınızı kendiniz hesaplamak için tıklayınız …)

Sağlık lisansiyeri olan bazı sağlık personelinden 15 Temmuz 2015 net maaşları

 

NOT:

Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

Çalışılan bölgeden kaynaklı ek özel tazminat ödemeleri hesaplamaya dahil edilmemiştir.

Kurumlardan kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamış ve en düşük belirlemeler üzerinden hesaplama yapılmıştır.

Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Personelin hizmet yılları itibariyle ulaşabileceği derece ve kademeler tahmini olarak alındığından, hizmet yıllarına karşılık gösterilen derece ve kademelerde farklılıklar görülebilir.

6 yıl ve daha az hizmeti olan personelin 30.09.2008 tarihinden sonra göreve başladıkları varsayılarak sosyal güvenlik kesintileri buna göre hesaplanmıştır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.