Meb Sağlık Görevde Yükselme Ünvan Değişikliği Duyurusu Yaptı

MEB Sağlık Görevde Yükselme Ünvan Değişikliği Duyurusu Yaptı

Meb Sağlık Görevde Yükselme Ünvan Değişikliği Duyurusu Yaptı
12 Mayıs 2015 Salı 21:10

 SINAV UYGULAMA DUYURUSU 
SINAVIN ADI 
- Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği Sınavı 

SINAV ÜCRETİ ve SINAV BAŞVURUSU 
Aday, sınav ücreti olarak 130 TL’ yi (yüz otuz Türk Lirası KDV dâhil), MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 15 - 26 Mayıs 2015 tarihleri arasında yatıracaklar ve başvurularını http://www.meb.gov.tr adresinden yapacaklardır. 


SINAV YERİ 
Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Kayseri, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Edirne, Van, Malatya, Gaziantep, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Konya, Sivas ve Zonguldak İl merkezlerinde yapılacaktır. 
SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ 
28 Haziran 2015 pazar günü 
Görevde Yükselme Sınavı saat:10.00’da, 
Unvan Değişikliği Sınavı saat:14.00’de 
yapılacaktır. 
SINAV GİRİŞ BELGESİ 
Adaylar sınav giriş belgesini 11 Haziran 2015 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir. 


SINAV UYGULAMASI 
- Görevde yükselme sınavında 100 soruluk çoktan seçmeli ( beş seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak olup sınav 110 dakika sürecektir. 
- Unvan değişikliği sınavında 50 soruluk çoktan seçmeli (beş seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak olup sınav 60 dakika sürecektir. 
- Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport ) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. 
- Sınav soru ve cevap anahtarı 29 Haziran 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve internet adreslerinden yayımlanacaktır. 
- Aday sınav sonuç bilgileri, 28 Temmuz 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve www.yhgm.saglik.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır. 
- Sınav binasında sigara içenler hakkında ilgili kanun gereğince işlem yapılacaktır. 

ENGELLİ ADAYLAR SINAV UYGULAMASI 
- Sınav sırasında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özel duruma sahip olan aday/adaylar var ise Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (SBYHGM) tarafından Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) bildirilecektir. 
- Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır. 

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ 
- Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak görevde yükselme sınavı 01 nolu şube müdürü grubundan sınava girecek adaylar için başarı puanı en az 60 (altmış), görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının diğer tüm gruplarından sınava girecek adaylar için 70 (yetmiş) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. 
- Sınavda yer alacak her sorunun puan olarak değeri eşittir. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. 
- Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir. 
- Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 17/04/2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin 18’inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan; “Yapılan sınavlarda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır.” hükmü gereğince değerlendirilecektir. 
- Görevde Yükselme Sınavı değerlendirme grup numaraları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir (Toplam 5 grup): 
Grup Kodu Grup Adı 
1 Şube Müdürü 
2 Şef 
3 Memur 
4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 
5 Şoför 
  Görevde yükselme sınavı başvuru durumu 

Unvan

İlan Edilen Kadro Sayısı

Başvuru Sayısı

Başvurusu Kabul Edilen Personel Sayısı

Şube Müdürü

450

18.655

17.673

Şef

195

6.697

6.203

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

1.250

4.670

4.476

Memur

1.075

4.212

3.756

Şoför

730

533

379

Toplam

3.700

34.767

32.487


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.