Mbys Nöbet Duyurusu Hakkında

Nöbet işlemleri sırasında Online Protokol üretilmesi ve veri gönderimi gibi konularda sorun yaşanmaması için aşağıda belirtilen çalışma adımlarının dikkatlice izlenmesi gerekmektedir.

Mbys Nöbet Duyurusu Hakkında
01 Ocak 2015 Perşembe 15:31

 Nöbet işlemi Aile Hekimin hali hazırda görev yaptığı birim üzerinde gerçekleşecek ise; MBYS sistemi üzerinde ilgili personel tarafından hekimin yetkilendirme işleminin yapılması veri gönderilmesi adına yeterli olacaktır.

Nöbet işleminin Aile Hekiminin hali hazırda görev yaptığı Aile hekimliği dışında farklı bir birim, ASM veya TSM de gerçekleşmesi durumunda; Aile hekiminin MBYS sisteminde yetkilendirilmesinin ardından, Aile hekimi SağlıkNET Yönetim web Uygulamaları Hekim – Kurum Eşleştirme ekranları aracılığı ile nöbet işlemini gerçekleştireceği birimle eşleştirilmelidir.

  • İlgili eşleştirme işlemi için Türkiye genelinde tüm TSM, HSM ISM ve İlçe sağlık müdürlüklerinde görev yapan ve SağlıkNET Yönetim web uygulamaları üzerinde; Veri giriş veya TSM, ISM, HSM Admin rolü üstlenmiş tüm kullanıcılar tarafından yapılabilecek durumdadır.
  • Hekim – Kurum eşleştirmesinden dolayı yaşanacak sorunların ortandan kaldırılması için bir üst maddede belirtilen niteliklere sahip personelin Hekim – Kurum eşleştirme işlemleri için gerekli özen ve hassasiyeti göstermesi gerekmektedir.
  • Nöbet işlemi için yapılacak Eşleştirmede kullanılacak olan atama tipinin “ Geçici Nöbet” olarak seçilmesi gerekmektedir.
  • Yapılan eşleştirme işlemi esnasında hekimin hali hazırda (nöbet işlemi hariç) görev yaptığı birim ile kesinlikle ilişiğinin kesilmemesi gerekmektedir.
  • Nöbet işleminin süresinin dolmasının ardından Geçici Nöbet olarak yapılan atamalar için ilişik kesme işlemi yapılabilir. Bu işlem Nöbetin gerçekleşmesi ve sona ermesini en yakın birim olarak takip eden Toplum Sağlığı Merkezlerinde Veya Halk Sağlığı Müdürlüklerinde görev yapan yetkili personelin inisiyatifinde gerçekleştirilecektir.
  • Veri gönderiminde yaşanacak sorunlar için THSK- MBYS proje yönetim ekibine yönlendirilmelidir. Yönetim web uygulamalarında yaşanacak sorunlar için ise bekirsamikisaer@saglik.gov.tr mail adresi ile irtibata geçilebilir.
  • İlgili duyuru THSK resmi web sayfasında  ve nöbet tutacak personele ait listeler illerdeki Halk Sağlığı Müdürlüklerinin resmi web sayfalarında yer almaktadır.

Tüm sahaya önemle duyurulur !

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.