Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alım İlanı

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü öğretim üyesi alım ilanı 02 Haziran 2015 tarihli ve 29374 sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı...!

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alım İlanı
02 Haziran 2015 Salı 10:19

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden:
 
Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör ve Doçent alınacaktır.
 
Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.
 
Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.
 
Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
İlan olunur.
 
 
 
Birim Adı
 
Bölümü
 
Anabilim Dalı/
 
Anasanat Dalı
 
Kadro Unvanı
 
Adedi
 
Aranan Şartlar
 
Diş Hekimliği Fakültesi
 
Dişhekimliği Klinik Bilimleri
 
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
 
Doçent
 
1
 
-
 
Eczacılık Fakültesi
 
Temel Eczacılık Bilimleri
 
Farmasötik Mikrobiyoloji
 
Profesör
 
1
 
Alanında Doçent olmak ve ilaçların immünsistem hücre fonksiyonları üzerine etkileri konulu çalışmalar yapmış olmak.
 
Tıp Fakültesi
 
Dahili Tıp Bilimleri
 
Aile Hekimliği
 
Profesör
 
1
 
Mezuniyet öncesi tıp eğiminde ve aile hekimliği uzmanlık eğitiminde; epidemiyolojik ve klinik araştırma alanlarında deneyimli, aile hekimliği dışındaki tıp alanlarından birinde doktora derecesine sahip, birinci basamak sağlık hizmetlerinde deneyimli bir aile hekimliği uzmanı olmak.
 
Tıp Fakültesi
 
Dahili Tıp Bilimleri
 
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 
Profesör
 
1
 
Pediatrik Endokrinoloji yan dalı olan vepseudohipoparatiroidi genetiği konusunda çalışmaları bulunmak.
 
Tıp Fakültesi
 
Dahili Tıp Bilimleri
 
Nöroloji
 
Profesör
 
1
 
Elektrofizyoloji ve Epileptoloji konusunda yüksek lisans yapmış olmak.
 
Klinik Nörofizyoloji yan dal uzmanlığı bulunmak.
 
Epilepsi ve epilepsi cerrahisi, inme ve akut inme tedavisi konularında çalışıyor olmak.
 
Tıp Fakültesi
 
Dahili Tıp Bilimleri
 
Radyasyon Onkolojisi
 
Profesör
 
1
 
Jinekolojik tümörlerde, PET, brakiterapi ve IMRT konularında çalışmaları olmak.
 

SAĞLIKAKTÜEL

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.