Lütfen Sesimizi Duyun Başbakanım 2

Tüm Kamu Kurumlarında personel maaşları ve özlük hakları iyileştirilirken bizim sektörümüzde bunun belli bir kesime sağlanan ayrıcalık olması bizi her geçen gün daha fazla hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Lütfen Sesimizi Duyun Başbakanım 2
30 Ocak 2014 Perşembe 00:33

Resmi gazete yayınlanan yönetmeliği göre Hemşirelik hizmetleri aşağıdaki hususları kapsar: a) Birey, aile, grup ve toplumun sağlığının geliştirilmesi, korunması, hastalık durumunda iyileştirilmesi ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla hemşirenin yerine getirdiği bakım verme, hekimce hazırlanan tıbbî tanı ve tedavi planının oluşturulması ve uygulanması, güvenli ve sağlıklı bir çevre oluşturma, eğitim, danışmanlık, araştırma, yönetim, kalite geliştirme, işbirliği yapma ve iletişimi sağlama rolleri, b) Mesleki eğitimle kazanılan bilgi, beceri ve karar verme yeteneklerini kullanarak, insanlara yaşadıkları ve çalıştıkları her ortamda doğum öncesinden başlayarak yaşamın tüm evrelerinde meslek standartları ve etik ilkeler çerçevesinde sunduğu hemşirelik bakımı, c) Hemşirelik hizmetlerinin ve bu hizmetlerden sorumlu insan gücü kaynaklarının, diğer kaynakların ve bakım ortamının yönetimi ile risk yönetimini. Sahada çalışan tüm hemşireler bunları ve daha fazlasını yapmaktadır. Çünkü sahada açıkta kalan tüm işler hemşire, ebe ve sağlık memurlarına yüklenmektedir. Görev tanımımda bu yok diyemez İtiraz etmesi ile birlikte problem insan olur. Hemşireler, ebeler ve sağlık memurları 7 gün 24 saat çalışır. Hemen hemen tüm kamu kurumlarında çalışan personeller bayram tatillerinde, hafta sonu tatillerinde izinli iken onların nöbetleri vardır. Akşamları herkes evdeyken onlar hastanede nöbet tutarlar. Nöbet tutmak öyle kolay değildir. Bazen çocuğu ateşlidir ama kendi çocuğunu bakıcıya emanet ederken özveri ile kendine emanet eden hastalara bakar. Hemşireler bu mesleği severek büyük bir özveri ile yaparken bekledikleri sadece diğer lisans mezunları, yüksek lisans mezunları gibi döner sermaye alabilmek, yükselme sınavına girebilmek, emekli olurken yıpranma payına sahip olabilmek. Tüm Kamu Kurumlarında personel maaşları ve özlük hakları iyileştirilirken bizim sektörümüzde bunun belli bir kesime sağlanan ayrıcalık olması bizi her geçen gün daha fazla hayal kırıklığına uğratmaktadır. Kendimizi bu sistem içersin de dışlanmış olarak hissediyoruz.
Sevde Nisa BEYAZ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.