Laboratuvar ve veteriner sağlık lisans tamamlama 2015

Laboratuvar ve veteriner sağlık lisans tamamlama 2015

Laboratuvar ve veteriner sağlık lisans tamamlama 2015
25 Ağustos 2015 Salı 17:42

Kimler Lisans Tamamlamaya Başvuracak ?
Aşağıda verilen listede yer alan ön lisans programından 19.11.2014 tarihine kadar mezun olan adaylar lisans tamamlamaya başvuru yapabilecekler. 
Ne Zaman ve Nasıl Başvuru Yapılacak ?
Lisans tamamlama yapmak isteyenler e devlet şifresiyle birlikte 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasındahttps://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden başvuru yapacaklar.
Başvuru İçin Hangi Belgeler İstenecek ?
İnternetten yapılacak başvuruda adaylardan mezun olunan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi yeterli olacak. 
Hangi Bölüm Mezunları, hangi Bölümde Lisans tamamlayacak ?
Başvurularını yapan adaylar tercihlerini 24-28 ağustos tarihlerinde yine aynı siteden yapacaklar. Tercih döneminde hangi bölüm mezunlarının hangi alanlarda lisans tamamlayabileceği, kontenjan sayısı, hangi üniversitelerde yapılacağına ilişkin tüm esaslar yayınlanacak. 
Sonuçların Açıklanması ve Kayıtlar ne Zaman Olacak ?
Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak.
Kayıtlar Ne Zaman Yapılacak, Başvuran Herkes Lisans tamamlama Yapabilecek mi?
Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Bu tarihlerde kayıtlarını yaptırmanlar haklarını kaybetmiş olacaklar. Tüm başvuranların Lisans tamamlama yapıp yapamayacağı ile ilgili olarak ise duyuruda mezun sayısı ve üniversite kapasiteleri karşılaştırıldığında bunun mümkün olamayacağı gibi bir ifade yer almıştır. Diploma notunun kayıt için bir esas olabileceği ihtimali vardır. Fakat bu konu ile ilgili tüm ayrıntılar 24-28 ağustos tarihleri arasında yerleştirmeye ilişkin esasların yayınlanmasıyla ortaya çıkacaktır. 
Not: ilk başvuru e-devlet şifresi ile yapılacağından, hala e devlet şifrelerini almayanlar varsa bir an önce temin etmelidirler
 İŞTE YÖK’ÜN DUYURUSU VE LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARINA BAŞVURU YAPABİLECEK ÖN LİSANS PROGRAMLARI 
19/11/2014 Tarih ve 6569 Sayılı Kanun'un Geçici Madde 69'u uyarınca, aşağıda yer alan ön lisans programlarından 19.11.2014 tarihine kadar mezun olan adaylar için lisans tamamlama programları açılacaktır.  
2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurular e-Devlet şifresiyle 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden alınacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecektir. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır.
Tercihler 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında aynı internet adresinden alınacaktır. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayımlanacaktır.
Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.
Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.
 
Söz konusu kanun uyarınca 19.11.2014 tarihine kadar aşağıda belirtilen ön lisans programlarından mezun olanların sayısı, üniversitelerin kapasiteleri ve eğitim-öğretimin niteliğinden taviz verilmemesi gibi temel ilkeler dikkate alındığında bütün başvuruların karşılanamayacağı hususu göz önünde bulundurularak, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yerleştirilemeyen adaylar için takip eden yıllarda lisans tamamlama programları açılmaya devam edilecektir.
Lisans Tamamlama Programlarına Başvuru Yapabilecek Ön Lisans Programları
 
Acil Yardım
 
Acil Yardım Teknikerliği
 
Acil Yardım Teknikleri
 
Adli Tıp
 
Adli Tıp Teknikerliği
 
Ağız Diş Sağlığı
 
Ağız ve Diş Sağlığı
 
Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği
 
Ambulans ve Acil Bakım
 
Ameliyathane Hizmetleri
 
Ameliyathane Teknikerliği
 
Anestezi
 
Anestezi Teknikerliği
 
Cerrahi Teknikerliği
 
Çevre
 
Çevre Sağlığı
 
Diş Protez
 
Diş Protez Teknikerliği
 
Diş Protez Teknolojisi
 
Diş Teknik Sekreterliği
 
Diyaliz
 
Ebelik
 
Eczane Hizmetleri
 
Eczane Teknikerliği
 
Elektronörofizyoloji
 
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon
 
Evde Hasta Bakımı
 
Fizik Tedavi
 
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 
Fizyoterapi
 
Hastane Yönetimi ve Organizasyon
 
Hemşirelik
 
Hidroterapi
 
İlk ve Acil Yardım
 
İş ve Uğraşı Terapisi
 
Laborant ve Veteriner Sağlık
 
Nükleer Tıp Teknikleri
 
Odyometri
 
Optisyenlik
 
Ortopedik Protez ve Ortez
 
Otopsi Yardımcılığı
 
Paramedik
 
Patoloji Laboratuvar
 
Patoloji Laboratuvar Teknikleri
 
Perfüzyon
 
Perfüzyon Teknikleri
 
Podoloji
 
Protez ve Ortez
 
Radyoloji
 
Radyoterapi
 
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
 
Sağlık Yönetimi
 
Sağlık Memurluğu
 
Sağlık Teknikerliği
 
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
 
Tıbbi Laboratuvar
 
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
 
Veteriner Sağlık Teknikerliği
 
Yaşlı Bakımı
 
Yaşlı Bakım Hizmetleri
 
Yaşlı Hizmetleri Bakımı
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.