Kuşoğlu: Yaşanabilir Sağlıklı Bir Çevre İçin Toplumsal Duyarlılık Şart

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bahattin Kuşoğlu, sürdürülebilir çevre için toplumun bütün katmanlarına büyük görevler düştüğünü söyledi. Kuşoğlu, üstlendikleri görevi en iyi şekilde yerine...

Kuşoğlu: Yaşanabilir Sağlıklı Bir Çevre İçin Toplumsal Duyarlılık Şart
24 Aralık 2011 Cumartesi 12:56

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bahattin Kuşoğlu, sürdürülebilir çevre için toplumun bütün katmanlarına büyük görevler düştüğünü söyledi. Kuşoğlu, üstlendikleri görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını dile getirdi.
    Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Yaşanabilir Sağlıklı Bir Çevre’ konulu toplantı düzenlendi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki (AKKM) toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın, belediye yöneticileri ile mahalle muhtarları katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bahattin Kuşoğlu, gerçekleştirdikleri ‘çevre’ çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Çevre Koruma Şube Müdürlüğü, Çevre Kontrol Şube Müdürlüğü, Parklar ve Bahçeler Şube Müdürlüğü olmak üzere 3 şube müdürlüğü ve 213 personel ile hizmet verdiklerini belirten Kuşoğlu, “Teknik donanım ve kalifiye eleman anlamında profesyonel hizmet vermekteyiz. Büyükşehir Belediyesi Kanunu, Belediye Kanunu, Çevre Kanunu ile diğer ilgili kanun ve yönetmelikleri çerçevesinde, kentimizdeki doğal kaynakların, çevre sağlığının ve yeşil dokunun korunmasına ve geliştirilmesine yönelik projeler geliştirmekteyiz. Projelerin uygulanmasını ve sürdürülebilirliğini sağlamak, çevre kirliliğini oluşturan unsurları tespit etmek ve gerekli önlemleri almak görev alanımızda bulunmaktadır.” diye konuştu.
Bursa’nın ‘turizm şehri’ hedefleriyle uyumlu çevre uygulamaları gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kuşoğlu, bu anlamda, Bursa’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere temiz ve sağlıklı bir şehir sunmanın gayretinde olduklarını ifade etti.
Sürdürülebilir çevre için bütün toplum katmanlarına büyük görevler düştüğünü dile getiren Kuşoğlu, üstlendikleri görevi en iyi şekilde yerine getirebilmenin çabasında olduklarını vurguladı.
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç de çevre yatırımlarına büyük önem verdiklerini kaydetti. Bursa’nın doğal güzelliklere sahip marka kent olduğunu belirten Ödünç, şunları söyledi: “Bursa’yı yaşanabilir çağdaş bir turizm kenti yapabilmek için büyük gayret sarf etmekteyiz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz turizm yatırımlarının yanı sıra, kentin yeşil dokusunu tahrip eden yer altı ve yer üstü su kaynaklarını kirleten sanayi tesisleri ile de ciddi mücadele içerisindeyiz. Tabakhaneleri ve boyahaneleri kentin dışına alarak, sağlıklı ve temiz bir çevrenin oluşumuna katkı sağladık. Çevre bilincinin oluşmasına yönelik atılımlarımız bundan sonraki süreçte de devam edecek. Bu doğrultuda, sivil toplum kuruluşları ile her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu da önemle belirtirim.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.